04.05.2018
Ігор Швець 0
4 травня в Ірпені на площі поблизу ЕКО-маркету викопали дві ялинки. Навколо цих живих дерев традиційно влаштовували новорічні святкування. Наразі зелені насадження перевезли до парку “Перемога”.
Ялинкова епопея розпочалася фактично 7 березня, коли на черговому засіданні Ірпінського міськвиконкому розглянули питання з голосу про спорудження стели Творчого духу кошторисом понад 1,5 млн грн.
Уже тоді прогресивна громада висловила припущення, що унаслідок такого будівництва видалять ялинки, які ростуть тут уже не один десяток років та є окрасою площі.
Ірпінські чиновники оприлюднювали різні обіцянки щодо збереження цих зелених насаджень у рамках реконструкції площі та попереднього обговорення планів з громадою.
Як і очікувалося, можновладці не збиралися дослухатися до думки людей, а зробили так, як їм заманулося. Навіть заздалегідь замовили скульптурну композицію у підприємця Михайла Озеровського.
Водночас чиновники провели обхідний маневр: не знищили дерева одразу, а вирішили викопати з корінням та пересадити. Робітники, які це здійснювали, назвалися представниками компанії, яку досить часто підключають до озеленення в Ірпені.
Один з них пообіцяв, що ялинки приживуться на новому місці, мовляв, є досвід з пересаджування таких дерев у нашому місті, зокрема поблизу фіскального університету.
Під час викопування візуально було помітно, що коріння, яке робітники залишили після обрубування, замало. Підкопували ялинки вони вручну, а потім просто висмикнули дерево за допомогою автокрана.
Згодом живі рослини повантажили на спеціальну платформу, яка фактично нагадувала лафет (на таких артилерійських пристосуваннях проводять в останню путь видатних осіб). На своєму шляху ялинки чіплялися гілками за клумби, припарковані автомашини.
На новому місці у парку під дерева на узвищенні викопали котлован. Земля — суцільний пісок. Важко сказати, чи приживуться там ялинки. Ще на площі почув розмову пари похилого віку. Дідусь сказав бабусі: вони так приймуться, як ми з тобою помолодіємо.
У соціальних мережах також пройшло обговорення цієї процедури пересаджування. Серед несприятливих факторів — надто габаритні рослини, вік, спекотлива погода (доцільніше навесні чи восени), замало залишено коріння, грунт тощо.
Але сподіватимемося на диво, бо не хотілося б втрачати живі рослини, які влада прибрала з площі заради незрозумілої скульптурної конструкції, що коштує шалених коштів з кишень платників податків нашого регіону.
Фото Ігоря Швеця