4 травня в Ірпені на площі поблизу ЕКО-маркету викопали дві ялинки. Навколо цих живих дерев традиційно влаштовували новорічні святкування. Наразі зелені насадження перевезли до парку “Перемога”.
Ялинкова епопея розпочалася фактично 7 березня, коли на черговому засіданні Ірпінського міськвиконкому розглянули питання з голосу про спорудження стели Творчого духу кошторисом понад 1,5 млн грн.
![Ялинкова епопея: живі дерева з площі поблизу ЕКО-маркету пересадили до парку “Перемога”](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/YAlynku-vykorch-St-eko.jpg)
Уже тоді прогресивна громада висловила припущення, що унаслідок такого будівництва видалять ялинки, які ростуть тут уже не один десяток років та є окрасою площі.
Ірпінські чиновники оприлюднювали різні обіцянки щодо збереження цих зелених насаджень у рамках реконструкції площі та попереднього обговорення планів з громадою.
Як і очікувалося, можновладці не збиралися дослухатися до думки людей, а зробили так, як їм заманулося. Навіть заздалегідь
замовили скульптурну композицію у підприємця Михайла Озеровського.
![Ялинкова епопея: живі дерева з площі поблизу ЕКО-маркету пересадили до парку “Перемога”](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/YAlynku-vykorch-St-korin.jpg)
Водночас чиновники провели обхідний маневр: не знищили дерева одразу, а вирішили викопати з корінням та пересадити. Робітники, які це здійснювали, назвалися представниками компанії, яку досить часто підключають до озеленення в Ірпені.
![Ялинкова епопея: живі дерева з площі поблизу ЕКО-маркету пересадили до парку “Перемога”](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/YAlynku-vykorch-St-pidnyaly.jpg)
Один з них пообіцяв, що ялинки приживуться на новому місці, мовляв, є досвід з пересаджування таких дерев у нашому місті, зокрема поблизу фіскального університету.
![Ялинкова епопея: живі дерева з площі поблизу ЕКО-маркету пересадили до парку “Перемога”](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/YAlynku-vykorch-St-korin-1.jpg)
Під час викопування візуально було помітно, що коріння, яке робітники залишили після обрубування, замало. Підкопували ялинки вони вручну, а потім просто висмикнули дерево за допомогою автокрана.
![Ялинкова епопея: живі дерева з площі поблизу ЕКО-маркету пересадили до парку “Перемога”](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/YAlynku-vykorch-St-ukladka.jpg)
Згодом живі рослини повантажили на спеціальну платформу, яка фактично нагадувала лафет (на таких артилерійських пристосуваннях проводять в останню путь видатних осіб). На своєму шляху ялинки чіплялися гілками за клумби, припарковані автомашини.
![Ялинкова епопея: живі дерева з площі поблизу ЕКО-маркету пересадили до парку “Перемога”](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/YAlynku-vykorch-St-pryvyaz.jpg)
На новому місці у парку під дерева на узвищенні викопали котлован. Земля — суцільний пісок. Важко сказати, чи приживуться там ялинки. Ще на площі почув розмову пари похилого віку. Дідусь сказав бабусі: вони так приймуться, як ми з тобою помолодіємо.
![Ялинкова епопея: живі дерева з площі поблизу ЕКО-маркету пересадили до парку “Перемога”](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/YAlynku-vykorch-St-lafet.jpg)
У соціальних мережах також пройшло обговорення цієї процедури пересаджування. Серед несприятливих факторів — надто габаритні рослини, вік, спекотлива погода (доцільніше навесні чи восени), замало залишено коріння, грунт тощо.
![Ялинкова епопея: живі дерева з площі поблизу ЕКО-маркету пересадили до парку “Перемога”](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/YAlynku-vykorch-St-yama.jpg)
Але сподіватимемося на диво, бо не хотілося б втрачати живі рослини, які влада прибрала з площі заради незрозумілої скульптурної конструкції, що коштує шалених коштів з кишень платників податків нашого регіону.
![Ялинкова епопея: живі дерева з площі поблизу ЕКО-маркету пересадили до парку “Перемога”](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2018/05/YAlynku-vykorch-St-nove-mistse.jpg)
Фото Ігоря Швеця