Новини
Київщина-суспільство
Київ

Яким бачать Київ через 20 років


У грудні минулого року представили новий план розбудови Києва до 2040 року. Над його розробкою працювало комунальне об’єднання "Київгенплан".

Згідно документу за 20 років планується збільшення житлового фону столиці до 33,5 кв на кожного киянина. У 2019 році він складав 68 млн кв. м., тобто на жителя столиці припадає всього 23,5 кв. м.

Сергій Броневицький, український фахівець у галузі містобудування таначальник КО "Київгенплан", стверджує що це низький показник. Щоб втілити заплановане, місто має забудувати 2,5 тис. га за рахунок нових місць, закинутих промислових території та знесення "хрущівок". А враховуючи, що в столиці за 20 років має з’явитись 28,6 млн кв. м житла, проблема будівництва нових шкіл і дитячих садочків стає ще гострішою. Розробники Генплану підрахували, що в столиці має з’явитися ще 44,7 тис. місць в дитячих садках, 67,7 тис. місць в школах.

Найбільше нового житла побудують у Голосієві, а також в районі Осокорків-Позняків, а також пропонують забудувати Голосієво і Виноградар. Прогнозується, що за 20 років населення столиці зросте до 4,4 млн осіб, а це збільшить навантаження й на транспортну інфраструктуру. Тому ще одним важливим напрямком є розвиток громадського транспорту.

 "Нам необхідно розвивати швидкісний громадський транспорт, мають бути виділені смуги для автобусів та тролейбусів. Пріоритет пішохода над автомобілем, громадського транспорту над приватним", – пояснює Сергій Броневицький. 

Також планують побудувати 15 станцій метро, які мають з’єднати Троєщину і Солом’янку та розширення тролейбусної мережі. а проєктом Генплану, заплановано будівництво 38,3 км нових ліній. На правому березі Києва їх буде прокладено вулицями Генерала Наумова, Академіка Булаховського, Підлісною. На лівому – на Русанівській і Дніпровській набережних, вул. Раїси Окіпної, Євгена Сверстюка, Митрополита Шептицького, Березняківській, проспекті Павла Тичини.

Окрім громадського транспорту, стратегічно важливим об'єктом є магістраль. Вулична мережа у Києві складає 760 кілометрів, а ця інфраструктура вже не справляється з навантаженням, тому в проєкті Генплану пропонується побудувати 111 кілометрів доріг за 20 років. Планується створити мережу нових вулиць на Теремках–3, на Осокорках та інших нових житлових масивах. Передбачається будівництво трьох нових мостів через Дніпро – Подільського мостового переходу, а також Південного і Північного, які з'єднають Кільцеву з Лівим берегом.

До того ж проєкт Генерального плану передбачає завершення будівництва Великої окружної дороги та початок будівництва обласної Великої окружної автомобільної дороги навколо Києва.

Ще у Києві мають з’явитись 50 нових скверів, 36 парків та 17 лісопарків біля житлових масивів.

Йдеться про чотири великих рекреаційних зони – Дарницьку (з парками культури та відпочинку, лісопарковими зонами тощо), Центральну (Дніпровські острови та схили Правого берегу Дніпра), Конча-Заспівську (Голосіївський парк, ВДНГ, музей в Пирогові) та Пуща-Водицьку. Крім того, у центрах житлових районів обіцяно "забезпечити формування публічних громадських просторів та пішохідних зон".

Звісно, це не остаточні рішення, адже Генплан має пройти громадське обговорення. Однак, через карантин слухання відклали.  Наразі всі правки і зауваження приймають онлайн. Вже надійшло понад 80 пропозицій, які стосуються переважно транспорту.

За інформацією: Главком