Новини
Україна
Економіка

Які зміни чекають на українців з нового року: збільшення пенсій, зарплат та касові апарати (ВІДЕО)

Зокрема, з 1 січня 2022 року піднімуть соціальні виплати, зросте мінімальний прожитковий мінімум та виростуть зарплати медикам.

Так, мінімальна зарплата становитиме 6,5 тис. гривень, а прожитковий мінімум становитиме понад 2 тисячі гривень.

Також у 2022 році підвищується заробітна плата для лікарів – мінімальна до 20 тисяч, середня до 24 тисяч гривень. Більші виплати отримають від держави також студенти вишів та технікумів.

Пенсії зростуть для всіх пенсіонерів відповідно до підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Окрім цього, відбудеться перерахунок пенсій для ліквідаторів та постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

Також з 1 січня всі ФОП 2-4 групи, незалежно від виду діяльності, повинні будуть користуватися касовими апаратами. Тому підприємцям, які ще не мають нового обладнання, потрібно купити, зареєструвати та навчитися користуватися ним.

Неустановка касових апаратів загрожує сплатою штрафів у розмірі 100% від проданої продукції.

Як повідомлялося раніше, уряд затвердив перелік категорій ФОПів, які можуть, попри закон, не встановлювати касові апарати та уникнути штрафів.

Нагадаємо також, народні депутати провалили голосування щодо відтермінування касових апаратів для ФОПів. У Раді не вистачило голосів навіть для того, щоб винести питання на порядок денний.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.