Новини
Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Які недоліки має дистанційне навчання?


Педагоги розповіли,  що саме гальмує процес навчання на відстані від школи.

Нині школярі на дистанційному навчанні – в умовах карантину інших варіантів немає. Замість класу – кімната свого помешкання, навчання – через комп’ютер, учитель на зв’язку, але не може зробити зауваження щодо поведінки…

А може, так справді краще?

І не треба витрачати час на дорогу до школи і назад, не треба сидіти в переповненому класі…

Та з’ясувалося, що не все так.

«Після двох тижнів карантину, стало добре зрозуміло, що специфіка дистанційного навчання підходить не всім. Навіть ті вчителі, які добросовісно виконують роботу та прикладають неабиякі зусилля, аби забезпечити учням знання через екрани комп’ютерів, зазнають чималих незручностей. Для когось вони не значні, а для декого – дуже істотні.  Про основні недоліки “дистанційки” написала вчителька, яка є одночасно мамою, у соцмережах», повідомляє Всеосвіта.

І називає основні недоліки дистанційного навчання.

1.Технічне забезпечення. Смартфони є практично у всіх, а осьособисті комп’ютери та планшети – не в кожного. А через смартфони систематично виконувати домашні завдання не зручно. До того ж,  комп’ютер, який є в сім’ї, то зазвичай використовують всі члени родини, до того ж, якщо батьки працюють віддалено, то їм він потрібен для роботи так само, як дитині для навчання.

2.  Низька якість інтернет-зв’язку. Нерідко сайти і відео-уроки не завантажуються.

3. Санітарні норми Правила передбачають, що учні 5-9 класів можуть знаходитися перед екранами не більше, ніж 20-25 хвилин за урок і не більше 3-х уроків на день.

4. Обсяги та терміни здачі домашніх завдань. Враховуючи можливості учнів, навчання не може тривати 24/7. А під час дистанційного навчання буває по-різному

5. Різноманітність інтернет-ресурсів. Кожен вчитель може вільно обирати інструменти для дистанційного навчання. То ж принцип єдності дещо прорушується, бо технічно забезпечити доступ до всіх ресурсів не завжди вдається.

6. Психоемоційний та фізичний стан. В умовах тривалого карантину порушується звичний ритм дня. Діти не можуть вийти на прогулянку, поспілкуватися з однолітками, а це все негативно впливає на їх самопочуття.

То ж Всеосвіта радить, аби:

вчителі з розумінням ставилися до школярів.

всі домашні завдання дітям дублювалися за допомогою друкованих підручників, виданих навчальним закладом.

Інтернет-завдання мали рекомендований характер.

остаточне оцінювання виконання домашніх завдань здійснювалося після завершення карантину.

Ілюстрація з відкритих інтернет-ресурсів