Новини
Новини Київської області
Бородянка
Бориспіль
Фастів

Як зберегти ліси Київщини і взяти участь у формуванні оцінки впливу на довкілля


Державні лісгоспи Київської області почали процедуру оцінки впливу на довкілля (ОВД) планів рубок на найближчі роки.

Наразі в реєстрі ОВД є повідомлення про плановану діяльність від таких лісгоспів як Іванківський, Київський, Поліський, Бориспільський, Тетерівський, Білоцерківський, Богуславський та Фастівський.

Що ж таке ОВД, для чого вона потрібна і як взяти участь у формуванні оцінки впливу на довкілля.

Оцінка впливу на довкілля призначена для виявлення характеру, інтенсивності і ступеня небезпеки впливу будь-якого виду планованої господарської діяльності на стан довкілля і здоров'я населення.

Згідно Закону, оцінка впливу на довкілля необхідна при прийнятті рішення про «планову діяльність», а саме: будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, розширення, перепрофілювання, ліквідацію (демонтаж) об’єктів, інше втручання в природне середовище. Перелік об’єктів, що потребують отримання Висновку визначено частинами 2 і 3 Статті 3 Закону.

Відтак у рамках ОВД кожен громадянин, для прикладу, може дізнатися, де саме і які ліси планують вирубати відповідні підприємства в найближчі роки, і дати свої пропозиції щодо обмеження цих рубок. Якщо ваші зауваження будуть достатньо аргументовані – шанси, що вони будуть враховані доволі високі.

Про те, як громадськості взяти участь в процедурі ОВД пояснили в EPL.

Варто зазначити, що громадськість має можливість впливати на рішення інвестора і влади ще на ранніх етапах. Протягом 20 робочих днів з дня офіційного оприлюднення Повідомлення громадськість має можливість подати до Департаменту екології та природних ресурсів зауваження і пропозиції. Коментувати можна і плани інвестора в цілому, і спланований ним обсяг і деталізацію звіту з оцінки впливу на довкілля. Після інвестор має підготувати звіт з оцінки впливу на довкілля, а разом із ним Оголошення про початок громадського обговорення цього звіту. Громадське обговорення розпочинається з дня офіційного оприлюднення Оголошення та надання громадськості доступу до звіту з ОВД для ознайомлення. Відбуватися громадське обговорення може у формі громадських слухань, а також у формі збору письмових коментарів протягом від 25 до 35 робочих днів.

Усі отримані в ході громадського обговорення зауваження і пропозиції громадськості будуть обов’язково розглянуті і враховані Мінприроди. А за результатом громадського обговорення міністерством складається звіт про громадське обговорення, до якого увійде протокол громадських слухань, копії усіх отриманих під час громадського обговорення письмових зауважень і пропозицій громадськості, а також таблиця їхнього врахування.

Найважливішим етапом оцінки впливу на довкілля є врахування її результатів під час прийняття органом влади рішення, яке є підставою для початку провадження цієї діяльності.

Аби все було максимально прозоро, Закон про ОВД запровадив функціонування електронного Реєстру, куди вносять усі документи, що подаються інвесторами та видаються органами влади в процедурах ОВД. Таке нововведення покликане звести нанівець можливі корупційні ризики.