Новини
Україна
Екологія

Як відрізнити легальну ялинку від браконьєрської?


Українцям, які традиційно віддають перевагу живим ялинкам, радять купувати легальні свіжозрізані дерева.

Фото: ІА «Погляд»

Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

На кожній «законній» ялинці має бути спеціальна бирка, інформація з якої вноситься у базу даних. За номером, що є на такій бирці, можна дізнатися походження новорічного дерева.

Перевірити, чи купуєте ви легальну ялинку, досить просто:

  1. Зайдіть на спеціальний сайт
  2. Введіть номер з бирки.
  3. Натисніть «Перевірити».

Наразі в Україні на спеціальних плантаціях новорічних дерев на 4,5 тис. га зростає 13,5 мільйонів новорічних ялинок. Лише у Фастівському лісгоспі на Київщині на площі 3,7 га вирощується 18,5 тис. ялин європейських, з них цьогоріч планують реалізувати 350-400 дерев в залежності від попиту.

«А вартість таких ялинок набагато менша, ніж у лісорубів-порушників», – пояснюють фахівці.

Де купити ялинку?

Ми розповідали, скільки цьогоріч коштуватимуть новорічні ялинки в різних регіонах України. На Київщині продаж новорічних ялинок стартував – про це детальніше у сюжеті «Погляду».

А із 17 грудня і у столиці розпочнеться офіційний продаж ялинок. Він триватиме до 30 грудня. Загалом у столиці працюватимуть 178 законних пунктів з продажу натуральних хвойних дерев та новорічних прикрас. Про це повідомили у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва КМДА, надавши повний перелік адрес, де можна буде придбати новорічну красуню.

Нагадаємо, щороку «чорні» лісоруби в Україні знищують сотні гектарів лісу, тому цьогоріч в країні посилять охорону хвойних насаджень.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.