Як у суді доводили вину ексберкутівців у розстрілах протестувальників на Майдані
20 лютого 2014 року на Майдані була кульмінація протистояння, в якому насильство з боку силовиків досягло свого піка. У центрі Києва на вулиці Інститутській спецзагін міліції «Беркут» розстріляв з автоматів Калашникова 48 майданівців, ще 80 отримали поранення.
Вісім років цей злочин розглядають у Святошинському райсуді Києва, і зараз процес дійшов до завершення — відбуваються дебати.
Судять п’ятьох колишніх працівників полку міліції особливого призначення «Беркут»: замкомандира полку підполковника міліції Олега Янішевського, міліціонера-альпініста третього штурмового взводу сержанта Павла Аброськіна, міліціонера-водія третього штурмового взводу сержанта Серія Зінченка, міліціонерів-снайперів другого штурмового взводу сержанта Сергія Тамтуру та старшину Олександра Маринченка.
Сторона обвинувачення представляла у дебатах свою версію і докази протягом чотирьох днів. Події цієї кримінальної справи розпочинаються з 8 ранку 20 лютого. Тоді командиру київського «Беркуту» Сергію Кусюку надійшов від керівництва наказ застосувати бойову зброю щодо протестувальників.
Наказ застосувати вогнепальну зброю, стверджує обвинувачення, віддав Олег Янішевський. Це сталося близько 8:50-9:00. На фото та відео, знятих у цей час, видно, як Янішевський без автомата підіймається схилом до свого підрозділу біля Жовтневого палацу. Тоді ж на Інститутську приїхав Дмитро Садовник, який був на нараді у главку МВС.
Стрілянина з автоматів та рушниць розпочалася близько 8:50-9:05. Беркутівці також кидали світлошумові та газові гранати.
Янішевський взяв автомат іншого працівника спецроти, ймовірно, пораненого ще 18 лютого Максима Пужка і стріляв короткими чергами у бік натовпу.
На засіданні 16 липня 2019 року суд відпустив Сергія Тамтуру із СІЗО під домашній арешт, попри протести прокуратури та потерпілих.
Головуючий суддя Сергій Дячу пояснив це тим, що обвинувачення так і не надало даних, що Тамтура причетний до загибелі та поранення протестувальників.
Обвинувачення доводило, що Тамтура та інші стрілки у такій самій формі, діяли як один бойовий підрозділ, об’єднаний єдиним злочинним наміром. Вони навмисно та усвідомлено вчиняли узгоджені та конклюдентні дії, коли розстрілювали протестувальників.
Матеріали розслідування за посиланням.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.