Новини
Україна
Суспільство
Здоров'я

Як працюватимуть дитсадки в умовах послаблення карантину в Україні


22 травня розпочався перший етап адаптивного карантину, що передбачає послаблення певних карантинних обмежень. Зокрема, з 25 травня дозволено поновити роботу дитячих садків, але з дотриманням низки санітарних вимог. Яким буде відвідування дошкільних закладів освіти, читайте далі.

Зважаючи на те, що не всі регіони України готові до послаблення карантину, рішення про відкриття дошкільних закладів кожна область має ухвалювати окремо залежно від епідеміологічної ситуації. «Що стосується транспорту, дитячих садочків, ми розраховували, що це буде трішки пізніше, – наголосив глава держави Володимир Зеленський під час пресконференції. – Але ми розуміємо, що сьогодні статистика гарна. Статистика нам дозволяє деякі етапи переносити і наближувати до сьогодення». Які загальні умови висунув МОЗ до відкриття дошкільних закладів, дізнавались експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

Так, на сайті МОЗ оприлюднені рекомендації до роботи дошкільних закладів, які пройшли громадські обговорення і затвердженні  головним санітарним лікарем країни Віктором Ляшком.

Температурний скринінг

Передусім температурний скринінг мають проходити як усі працівники дитсадків перед початком роботи, так і діти. Працівників із температурою вищою, ніж 37,2 до роботи не допускатимуть. У дітей міряти температуру повинні на початку занять і кожні чотири години протягом дня.

Перевага – свіжому повітрю

Ніхто, крім працівників і вихованців, не може заходити у будівлю садочку. На час карантину вихователь повинен зустрічати дітей і батьків на вулиці. Батьки або особи, які супроводжують дітей, мають бути у масках. На вході повинен стояти антисептик. Дітям рекомендується більше часу за сприятливих погодних умов гратись на свіжому повітрі.  

Багаторазові рушники і м’які іграшки – під забороною

На час адаптивного карантину дитсадкам доведеться відмовитись від використання тканинних багаторазових рушників і килимів з довгим ворсом, а дітям – від м'яких іграшок. МОЗ рекомендує у кімнатах дотримуватись дистанції, а дітям в ігровій формі доносити важливість гігієни рук, також уникати занять та ігор, які передбачають фізичний контакт.

Крім того, до кінця карантину співробітники дошкільних навчальних закладів віком від 60 років працювати не зможуть. Усі інші працівники мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту і дезінфекторами. Використані маски, рукавички і серветки потрібно збирати в окремі, не доступні для дітей урни з кришками.

У приміщеннях кожні дві години передбачено здійснювати вологе прибирання і дезінфекцію. Працівники мають мити руки з милом або обробляти їх антисептиками теж кожні дві години. Кімнати потрібно частіше провітрювати.

Останнє слово за місцевою владою

Усі перелічені вимоги однакові як до державних, так і до приватних закладів дошкільної освіти. Однак остаточне рішення щодо їхнього відкриття ухвалює місцева влада. «Рішення про відкриття закладів дошкільної освіти у кожній області приймає комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій залежно від епідеміологічної ситуації. Якщо епідеміологічна ситуація сприятлива, засновникам важливо забезпечити заклад відповідно до вимог головного державного санітарного лікаря», – наголосила в.о. міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Наразі поки відомо, що у Києві та області дитячі садочки запрацюють не раніше червня. За словами мера столиці Віталія Кличка, заклади освіти можна буде відвідувати не раніше, ніж через 10-14 днів після рішення уряду. Цей час міська влада використає, щоб створити безпечні умови для дітей: закупити мийні засоби, дезінфектори, провести інструктаж працівників щодо роботи в умовах карантину.

Влітку готуються відкрити дитячі садки також у  Харкові. Директор департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко зауважила: «Проаналізуємо кадровий склад працівників, оскільки деяким із них 60 років. Поспілкуємося з батьками щодо відвідування дітей. Нам необхідно спрогнозувати ситуацію, потрібно знати, скільки дітей ходитимуть після відкриття дитсадків, і закупити продукти, щоб з 1 червня діти повноцінно харчувалися».

Чимало регіонів ще вирішують, коли відкривати садки і на яких умовах. Так, в мерії Вінниці кажуть, що найперше в садочок влаштують дітей, батьки яких працюють. Як розповідає очільниця міського департаменту освіти Оксана Яценко, чиновники саме з’ясовують, скільки дітей піде до садочків. Попередньо наповненість закладів буде 50%.

З певними пересторогами підійшли до питання у Луцьку. Так, в управлінні освіти Луцької міської ради кажуть, що приділили чимало уваги роз’яснювальній роботі серед батьків. За словами очільниці управління освіти Зіновії Лещенко, якщо сім’я має можливість не вести дитину у садок до закінчення карантину, то ліпше залишити її вдома.

Пам’ятайте, у період карантину надважливим залишаються гігієна та соціальна дистанція. Попри загальне послаблення обмежень, кожне місто і кожна родина повинні керуватись принципами безпеки, особливо коли йдеться про здоров’я дітей.

У КОДА повідомили, що до кінця року у Вишгороді відкриють новий дитсадок.