Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Як посилиться соцзахист населення у період карантину


Сьогодні, 2 грудня, Верховна Рада ухвалила закон, яким внесено зміни до низки нормативних документів, аби підтримати людей під час коронавірусної епідемії.

Фото з Фейсбук-сторінки ВРУ

Закон №3486 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)»  підтримали 287 народних депутатів.

Цим документом внесено зміни до законів «Про зайнятість населення», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» , які спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, що може постраждати від наслідків поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

Як зазначає інформаційне управління Апарату Верховної Ради України, законом, зокрема,

  • приведено у відповідність строки, в які роботодавці повідомляють відповідний територіальний центр зайнятості, про заплановане масове вивільнення працівників;
  • врегульовано питання щодо надання ваучерів особам, звільненим з військової служби після участі у проведенні АТО/ООС без умови встановлення інвалідності;
  • дозволено головам сімейних фермерських господарств сплачувати єдиний соціальний внесок за себе та за членів сімейного фермерського господарства тощо.

Також законом визначається, що кошти, які надійшли до державного бюджету від сплати адміністративно-господарських санкцій і пені, можуть використовуватись Фондом соціального захисту інвалідів для надання роботодавцям компенсацій, визначених у Законі України «Про зайнятість населення», які забезпечують працевлаштування осіб з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних за направленням центрів зайнятості.

«Проєкт Закону матиме вплив на інтереси працівників, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва, а також роботодавців, що дозволить зберегти їм кадровий ресурс підприємства та попередить соціальну напругу на ринку праці. Реалізація проєкту закону не впливатиме на ринкове середовище, забезпечення прав та інтересів суб’єктів господарювання, розвиток регіонів, підвищення чи зниження спроможності територіальних громад; екологію та навколишнє природне середовище, обсяг природних ресурсів, рівень забруднення атмосферного повітря, води, земель, зокрема забруднення утвореними відходами, інші суспільні відносини», - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Як повідомляв «Погляд», парламент ухвалив закон, яким захистив місцеві бюджети.

Також «Погляд» розповідав, що Рада дозволила дітям-сиротам жити в прийомних сім’ях після 18 років.

Разом з підвищенням прожиткового мінімуму в Україні зріс розмір аліментів і підвищилася вартість «пакунку малюка».