Новини
Вишгород
Здоров'я

Як пережити перехід на зимовий час?


У ніч з 24 на 25 жовтня в Україні переведуть стрілки годинника на годину назад. Медики розповіли, як краще адаптуватися до нього.

Перехід на зимовий час відбудеться о 4 ранку 25 жовтня. Як зауважують медики КП «Новопетрівський медичний консультативно-діагностичний центр», такий перехід є непростим випробуванням для організму, адже він несе зміну ритму життя, а отже - додатковий стрес.

Потенційні ризики

«Звикнувши до одного режиму сну, багатьом складно швидко налаштуватися на новий розпорядок. На адаптацію після переведення годинників може піти не менше тижня. Якщо ви маєте хвороби серцево-судинної системи чи схильність до депресії, то знаходитесь у групі ризику», зазначають медичні працівники і пропонують звернути увагу на потенційні небезпеки для здоров’я:

–У перші дні після переведення стрілок різко зростає кількість інфарктів, що пов’язано зі зміною тривалості сну.

–У цей період зростає кількість самогубств. Зайва година сну може стати причиною в’ялого стану.

–Якщо ви схильні до депресії, спробуйте максимально скоротити кількість стресових ситуацій у цей період, адже будь-яка з них може зіграти не найкращу роль.

–За статистикою, у перший день після переведення стрілок зростає кількість ДТП. Якщо відчуваєте, що здатні до стресів і в цілому схильні нервувати, постарайтеся не сідати за кермо.

Корисні поради

«Загалом у перші дні після переходу на зимовий час краще не братися за надто відповідальні справи. Уникнути небезпеки можна, спробувавши плавно налаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час», зауважують медики, і радять скористатися низкою порад:

–Найкращим способом захиститись від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час є сон.

–За кілька днів до майбутнього переведення годинника краще почати лягати спати раніше – хоча б на 15 хвилин, або на півгодини.

–Також у цей період рекомендують уникати денного сну та кави у другій половині дня.

–Поживний сніданок і прогулянка відразу після сходу сонця допоможуть організму прокидатися як слід. Під поживним мається на увазі сніданок із великою кількістю калорій та поживних речовин – омлет із беконом чи вівсянка зі склянкою молока, або соку.

–У цей день особливо важливо провести якомога більше часу на свіжому повітрі.

Як повідомляв «Погляд», COVID-19 не відступає: понад 60% ліжок в Україні зайняті.