Тепер займатися у музичній школі, спортивній секції та курсах із вивчення іноземних мов стане вигідніше. Якщо витрачаєте кошти на розвиток дитини, держава готова компенсувати частину з них.
З початку нинішнього року, батьки, чиї діти займаються у закладах дошкільної або позашкільної освіти, мають право скористатися податковою знижкою.
Нагадаємо, що лише рік тому право на подібну соціальну пільгу на навчання мали лише студенти-контрактники вищих навчальних закладів. Держава вирішив значно розширити межі для отримання подібної знижки, і наразі нею можуть скористатися і ті, хто сплачує кошти за своїх дітей у музичній школі, спортивній секції та на курсах із вивчення іноземних мов. Також у такий спосіб повернути гроші можна й за додаткові заняття. Єдина умова: приватні заклади, до яких ваша дитина ходить на гуртки, повинні мати відповідну акредитацію від Міносвіти.
Як працює компенсація від держави
Відповідно до змін до Податкового кодексу, які ухвалила влітку минулого року ВР, батьки, які витрачають кошти на позакласне навчання своїх дітей, мають право на податкову знижку. В свою чергу, розмір соціальної пільги безпосередньо залежить від суми сплачених податків, але водночас не може перевищувати 18% від них.
Розраховувати на таку компенсацію, згідно із законом, може кожен громадянин, який офіційно працює і сплачує податки. Звісно, доведеться зібрати певний пакет документів, але результат того вартий.
Як оформити податкову знижку?
Серед документів, які необхідно подати до філії Державної фіскальної служби за місцем реєстрації:
- копія паспорта;
- копія ідентифікаційного номеру;
- копія про доходи за формою №3;
- копія договору із закладом освіти;
- копія квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;
- оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб);
- податкова декларацію про майновий стан і доходи;
- заява, у якій зазначено реквізити рахунку для перерахування відшкодування.
Документи можна подавати можна як особисто, так і поштою або онлайн через електронний кабінет. Повернутися пільга у вигляді коштів має впродовж 60 днів із моменту подачі всіх необхідних документів.
Цікаво знати, що подібне стимулювання батьків щодо розвитку дітей активно практикується у всьому світі. Так, для прикладу, у Канаді ця процедура вже доведена до автоматизму, громадяни цієї країни просто мають у податкових деклараціях відмітити спеціальну графу під назвою «спортивні й художні заняття». І хоча в Україні бюрократія ще й досі не викоренена, це не має бути перепоною щодо оформлення пільги, якою варто скористатися.