Як отримати допомогу з безробіття тим, хто працював неофіційно?
Державна служба зайнятості роз’яснює нюанси одержання державної підтримки, яка виплачується тим, хто втратив роботу.
Не секрет, що багатьом доводиться погоджуватися на роботу із зарплатою «в конвертах». А якщо людина її втратила і бажає отримувати допомогу з безробіття – чи врахують у службі зайнятості те, що офіційного статусу працюючої людина не мала?
За роз’ясненням Державної служби зайнятості, тут є нюанси.
Так, якщо йдеться про молоду людину віком до 35 років, яка не має страхового стажу, тобто вперше шукає роботу, то їй призначать допомогу по безробіттю у мінімальному розмірі терміном на 180 календарних днів. На період карантину і 30 днів після його закінчення сума допомоги становить 1 тис грн.
Однак якщо йдеться про людину, якій понад 35 років і яка не має страхового стажу, то, згідно із чинним законодавством, вона на виплату такої допомоги не має права.
ДЦЗ
Нині не всі можуть знайти посильну роботу, особливо пенсіонери. Втім, деякі з них виявляють винахідливість. Так, у Боярці, щоб вижити, 83-річний дідусь майструє на продаж пташині годівнички.
Втім, і за наявності роботи і зарплати не завжди вдається достойно жити. «Погляд» розповідав, що 20% українців не «дотягують до зарплати», і живуть у кредит: іноді відсотки за споживчими кредитами сягають 1600%, а то і більше.
Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.