Здоров'я
Україна-суспільство

Як отримати сертифікат після бустерної дози COVID-вакцини

COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня. Доти усі, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися “зеленим” сертифікатом про повну вакцинацію.

Як отримати сертифікат після бустерної дози COVID-вакцини - зображення
Фото: pixabay

Про це розповіла заступниця міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич, інформує пресслужба КОДА. Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі чи у застосунку "Дія" не раніше останніх чисел січня, звісно, вже після самого щеплення.

Порядок генерації сертифікату нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документа — він буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Окрім COVID-сертифіката українці, які отримали бустер, зможуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Медичний документ отримують за місцем щеплення чи у сімейного лікаря, у ньому мають бути перелічені усі дози вакцинації проти COVID-19 відповідно до вимог.  Цей документ, як і COVID-сертифікат, буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

У КОДА нагадали, що бустерною дозою від COVID-19 вважається доза, яку вводять як ревакцинацію вже після повного курсу щеплень, щоб посилити ефективність вакцинації, яка з часом знижується.

Також відомо, що нещодавно МОЗ дозволило бустерну дозу вакцини проти коронавірусної хвороби не лише для медичних працівників, але й для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися.

Нагадаємо, про те, що в Україні запроваджують бустерну вакцинацію проти COVID-19, стало відомо наприкінці минулого року. Також днями повідомлялося, що в МОЗ хочуть дозволити COVID-вакцинацію бустером для всіх.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.