Новини
Акції
ПроХОРОШЕ

Як орендувати житло у Києві без ризиків: переваги та особливості


Власна квартира або будинок у столиці коштують чимало. Не кожен може дозволити собі купити нерухомість, навіть скориставшись програмою кредитування. Тому чимало людей віддає перевагу оренді квартир. Як зробити це без зайвих ризиків та чому слід приділяти особливу увагу, читайте нижче.

Переваги оренди

На сьогодні оренда квартир Київ має чимало переваг:

  • ви отримуєте шанс швидко заселитись в обрану квартиру;
  • вам не потрібно робити ремонт;
  • частіше за все власник залишає орендарю у користування меблі та деяку побутову техніку;
  • на сервісі OLX представлено чимало пропозицій, тому підібрати гарну квартиру дуже легко.

Отже, одразу після складання угоди можна в'їжджати та мати все потрібне для життя за відносно невелику плату.

Ймовірні ризики

Не завжди орендодавець є порядною людиною. Тому, якщо не приділяти увагу деталям та підписанням важливих документів, можна стикнутися с наступними ризиками:

  • Орендодавець вимагає від вас певну «страхову» суму на випадок, якщо ви щось пошкодите у житлі. Мається на увазі, що, коли ви будете виселятися з оселі, страхова сума буде повернута. Проте насправді це майже ніколи не відбувається.
  • Заїхавши у квартиру, ви можете опинитись зовсім в інших умовах, ніж це було оговорено раніше. Наприклад, хазяїн не залишив диван або забрав з собою холодильник. Звісно, ви можете негайно з’їхати, проте оплачені гроші вам ніхто не поверне. Вихід: укладати договір з описом майна, що орендується.
  • Форс-мажор. Підписавши угоду і проплативши власнику орендну плату за декілька місяців, ви насолоджуєтесь життям у гарній оселі. Проте раптово у хазяїна виникає форс-мажор, і він терміново просить вас покинути нерухомість. Зрозуміло, що грошей чекати в такому випадку не варто.

Як уникнути ризиків?

Щоб не наражатися на небезпеку, варто укласти договір, у якому прописати всі права та обов’язки, суми та терміни оплати, дії у випадку форс-мажору. Документ слід уважно перевірити та завірити у нотаріуса. Тоді і ви, і орендодавець будете спокійні за своє житло. Якщо ж хазяїн нерухомості відмовляється підписувати офіційну угоду, краще відмовтесь від такого варіанту. Або будьте готові до неприємностей.