Новини
Україна

Як можна зруйнувати економіку країни одним словом: Укрінформ


Фото: Українська енергетика

На ситуацію з гривнею на валютному ринку впливають не тільки продажі гривневих облігацій, а і розмови про нестійку економічну ситуацію.

До такого висновку прийшли журналісти інформаційної агенції "Укрінформ".

Так, за даними ресурсу, найпопулярнішим запитом до пошукової системи Google в украінському сегменті було слово "дефолт". Днями цей термін вжив Ігор Коломойський в інтерв'ю Financial Times, де порадив оголосити в Україні дефолт і не виплачувати борги міжнародним кредиторам.

Під словом "дефолт" слід розуміти такий стан країни, підприємства чи особи, в якому вони не можуть виконати своїх фінансових обов'язків, іншим словом - погасити кредит.

Після висловлювання Коломойського 30 червня гривня втратила свої позиції та знизилась до 26,83 за долар (за десять днів до того долар коштував 26.08 гривень). Причин зниження декілька: або сезонні зміни на валютному ринку, або низька вартість українських облігацій внутрішньої позики на аукціоні Міністерства Фінансів, або ж інформаційне нагнітання, що відлякує інвесторів з українського ринку.

28 травня Україна приєдналась до Міжнародного депозитарію цінних паперів Clearstream. Це означає, що відтепер іноземні інвестори можуть брати участь у внутрішніх аукціонах з продажу українських позикових облігацій. Експерти очікували, що попит на облігації збільшиться. Однак цього не сталось.

Навпаки, продаж ОВДП впав до рекордно низького рівня за останні кілька місяців. Причина, ймовірно, в негативній інформації про дефолт, яка налякала іноземних покупців.