Новини
Україна
Головні новини
Україна-суспільство

Як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу з часткового безробіття?


Державна служба зайнятості опублікувала інструкцію для фізичних осіб-підприємців, які мають право на таку державну підтримку.

Допомога з  з часткового безробіття надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину. Для того щоб ФОП, який не використовує найману працю, отримав допомогу, йому потрібно здійснити кілька кроків.

Звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску упродовж 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.

Підготувати пакет документів, до якого входять:

-заява на отримання допомоги в довільній формі;
-копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
-довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
-відомості до Додатку 2 Порядку.

 Оригінали документів подати до центру зайнятості або поштою, або через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості. Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, спеціалісти ЦЗ повідомлять про це заявника, який зможе протягом 5 днів подати новий або виправлений пакет документів. Рішення щодо надання допомоги приймає обласний чи Київський міський центр зайнятості.

Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.

Також Державний центр зайнятості звертає увагу на те, що допомога з часткового безробіття не оподатковується. Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної зарплати (4723 грн) на місяць.

Детальну інформацію можна переглянути на сайті ДЦЗ за посиланням.

"Погляд" інформував про те, як подати документи для реєстрації у службі зайнятості в період карантину.