21.03.2019
новин Погляд
Заощаджувати на рахунках за електроенергію допоможе двозонний лічильник. Як він працює та скільки допоможе зекономити - розбиралися наші журналісти.
Як економити на електроенергії? Виявляється це можливо, якщо встановити багатозонний прилад обліку. В народі його називають «день – ніч». Як встановити та використовувати прилад далі у сюжеті.
В квартирі Ігната Семчука щоденно ввімкнена тепла підлога та електроплита, часто працює духовка і посудомийка. У користуванні електрикою родина себе не обмежує, але все одно економить. Адже у них встановлений двозонний лічильник. З ним за електроенергію, використану вночі, сплачують вдвічі менше.
А якщо з розумом підійти до налаштувань електричних приборів - заощаджувати можна ще більше.
Але сума економії залежить від характеру споживання.
Заощаджувати з лічильником “день-ніч” найбільш вигідно тим, хто має електроопалення та часто користується електроприладами.
Ми порахували, якщо тепла підлога в оселі ввімкнена постійно, бойлер працює 3 години на день, пральна машина 15 годин на місяць, посудомийна - 10, а мультиварка 20 годин на місяць - за електроенергію доведеться сплатити 1625 гривень. Те ж саме - з лічильником день-ніч вартуватиме 1164 гривню. Тож, економія майже у п'ятсот гривень.
Для тих, у кого опалення та плита газові, економія буде не такою значною.
Щоб встановити двозонний лічильник, треба з паспортом та ідентифікаційним кодом звернутись у районний підрозділ.
Ціни на багатозонні лічильники стартують від тисячі двохсот гривень. А от за який термін він окупиться, залежить від вашого особистого споживання.