Як діяти, коли житло має легкі пошкодження внаслідок війни?
Зруйноване житло є, на жаль, однією типових втрати нинішньої війни. Через російську агресію пошкоджено тисячі будинків, і хоча бойові дії тривають Україна вже взяла на себе зобов’язання з відшкодування втрат постраждалим. В КОДА розповіли, яким має бути алгоритм дій людей, чиє житло має легкі пошкодження внаслідок бойових дій.
1. Зверніться до органів місцевого самоврядування з відповідною заявою.
2. Об'єкти обстежуються комісіями, що створені територіальними громадами.
3. За результатами обстеження комісія територіальної громади фіксує пошкодження та формує необхідний пакет документів. Він подається до Департаменту регіонального розвитку Київської ОВА.
4. Фахівці департаменту перевіряють документи та направляють сформовані пакети документів до Мінрегіону.
5. У разі позитивного рішення Мінрегіону, Департамент укладає договори з підрядними організаціями з урахуванням діючого законодавства.
6. Підрядна організація виїжджає на об’єкт та розпочинає відповідні роботи.
Нагадаємо, на Київщині подано майже 45 тис. заявок на відшкодування знищеного та пошкодженого майна.
До слова, до кінця року на Київщині планують побудувати 2,5 тис. одноповерхових будинків. Також нещодавно повідомлялося, що держава компенсує витрати українцям, які самостійно відновлять житло, але повернути кошти обіцяють після того, як Україні передадуть арештовані та конфісковані російські активи за кордоном.
Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.