Новини
Україна
Суспільство

Як бути фінансово грамотними – навчатимуть учнів старших класів


Цьогоріч новий навчальний рік підготував для школярів чимало змін: відміну шкільної форми, але обов’язкове носіння світловідбиваючих жилетів у темний час доби, електронні учнівські квитки та скасування співбесіди при вступі до 1 класу. А ще у новому навчальному році учні старших класів вивчатимуть фінансову грамотність, зокрема: правила безпечної роботи з платіжними картками, криптовалюти, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо.

Як бути фінансово грамотними – навчатимуть учнів старших класів

Програму, навчальний посібник та робочий зошит «Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?» 16 серпня презентували у Міністерстві освіти і науки України. Навчальні матеріали повністю враховують зміни в фінансовій галузі за останні 5 років. У їх розробці взяли участь фахівці МОН, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору», Університету банківської справи та низка експертів.

«1 вересня українським школярам буде запропоновано курс фінансової грамотності, який не поступається найкращим курсам Європи та США. Працюючи над цим проєктом разом з МОН, ми мали на меті навчити наступні покоління українців тому, як, коли та чому потрібно користуватися фінансовими послугами. Ми сподіваємося, що цей курс стане основою для реалізації Національної стратегії підвищення фінансової грамотності в Україні», – підкреслив Роберт Бонд, керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Посібник складається з 5-ти розділів та 25-ти тем. З нього учні дізнаються про сучасну фінансову систему, фінансові установи та їхні послуги. За підсумками курсу школярі зможуть навчитись ефективно управляти власними фінансами та відповідально користуватись фінансовими послугами.

Розробники цих матеріалів переконані, що читачами нових підручників стануть не лише учні середніх шкіл, а також їхні батьки та родичі, які зможуть знайти у посібнику корисну для себе інформацію.

Повідомляє МОН України