Новини
Україна
Культура

WWF-Україна презентував різдвяну історію про українців та природу (ВІДЕО)

Через призму традиційної української культури кампанія покликана нагадати українцям про тісну взаємозалежність людини та природи, а також про важливість збереження природного біорізноманіття, особливо у час війни.

Напередодні Різдва Всесвітній фонд природи WWF-Україна запустив святковий проєкт "До своєї природи". Він створений на межі поєднання наукових природничих фактів та етнографічних записів і досліджень, текстів колядок та елементів творів народного мистецтва. Основою ілюстрацій стали зображення експонатів Національного центру народної культури "Музей Івана Гончара".

Через призму традиційної української культури кампанія покликана нагадати українцям про тісну взаємозалежність людини та природи, а також про важливість збереження природного біорізноманіття, особливо у час війни.

Війна має руйнівний вплив на довкілля, і її наслідки можуть бути відчутними не лише для нас, а й майбутніх поколінь. Наразі майже мільйон гектарів (20%) природно-заповідного фонду України зазнали безпрецедентної шкоди внаслідок російської військової агресії, а близько 3 млн гектарів лісів понівечені бойовими діями, спалені чи забруднені боєприпасами. Річки, водно-болотні угіддя та ґрунти забруднені важкими металами та нафтопродуктами. Відновлення природи лишається важливими питанням, адже це одна з ключових передумов безпеки людини та добробуту країни.

Команда WWF-Україна переконана, що природа — частина української ідентичності, а ми — чи не останнє покоління, яке може зберегти її біорізноманіття. Як організація, яка дбає про майбутнє, WWF-Україна прагне надихнути українців підтримувати дружнє до природи відновлення України вже зараз.

Переглянути проєкт можна за посиланням.

Розробку втілила українська вебкоманда Figmatica.

Всесвітній фонд природи WWF-Україна — представництво однієї з найвпливовіших та найбільших незалежних природоохоронних організацій у світі — WWF (Всесвітній фонд природи). Місія WWF — зупинити деградацію природних систем планети та побудувати майбутнє, у якому людина житиме в гармонії з природою.

Нагадаємо, завдяки проєкту #LEGOwithUKRAINE, в якому представили три конструктори, присвячені об’єктам культурної спадщини України, платформа UNITED24 зібрала 13,5 млн грн, які будуть спрямовані на відбудову України.

У першому дропі проєкту були представлені роботи трьох талановитих креаторів — Артура Самкова з Польщі, Максима Мітякіна з України та Євгена Тонєва зі США, — які відтворили з деталей LEGO київську Україну-мати, кримське "Ластівчине гніздо" та маріупольську стару водонапірну вежу.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.