Взуття на підборах несумісне з боєздатністю солдатів - спільна заява урядовців
Зчинився скандал через парадну форму жінок в українській армії. Взуття на підборах несумісне з боєздатністю солдатів, а «пруський» крок на параді у такому взутті – це навмисно заподіяна шкода здоров'ю солдаток. Оскільки сьогодні в Збройних силах України проходять службу 57000 жінок – це неприпустимо. Про це йдеться у спільній заяві Ольги Стефанішиної, Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Марини Лазебної, Міністерки соціальної політики України, Юлії Лапутіної, Міністерки у справах ветеранів та Катерини Левченко, Урядової уповноваженої з питань гендерної політики.
Україна впроваджує стандарти НАТО, де безумовно діє принцип рівності прав і обов'язків військовослужбовців незалежно від статі. Так, невисокі підбори використовуються в окремих країнах-членах НАТО в якості складової парадно-вихідної форми жінок-військовослужбовиць. Але це взуття не використовується для марширування на парадах.
Одяг і взуття військовослужбовців мають відповідати вимогам, які забезпечують зручність та комфорт кожної людини як в мирних умовах, так, особливо, в умовах навчань, тренувань і, тим більше, в умовах ведення бойових дій.
Українські жінки-військові роками виборювали своє право, на рівні з чоловіками служити в мілітарних структурах України і довели свою спроможність не на підборах, а з автоматами у руках. Наразі понад 16 тисяч жінок військових отримали статус учасниць бойових дій, 19 жінок загинули, троє з них – витягуючи своїх поранених побратимів з бою.
Жіночий Ветеранський Рух також оприлюднив звернення:
Шановні (насправді ні) носії і реалізатори ідеї взути військових у підбори і ганяти їх по розпеченому літньому асфальту – у вас все добре? Чим ви керуєтесь, виснажуючи і цілком ймовірно, свідомо травмуючи військовослужбовок? Щоб що? Щоб вам, сидячи на трибуні, було комфортно оглядати «жінку-окрасу армії»? Припиніть знущання над військовослужбовками Збройних сил України, вони здатні пройти маршевим кроком на параді у тій військовій формі, яку носять щодня, у якій українські воїни захищають Україну від ворога та у якій йдуть в свій останній шлях.Міністерство Оборони Украіни, Генеральний штаб Збройних Сил України ви багато зробили, ще більше плануєте і бажаємо реалізувати. Але ми дуже просимо почути нас, ветеранок, дослухатись і прийняти вірне рішення – відмініть каблуки і спідниці, відмініть радянське мислення, позбудьтесь його назавжди як протрухлявілого непотребу. Покажіть всьому світу українську жінку – воїна хоробру, відважну, незламну.
Зважаючи на цю неприпустиму ситуацію, урядовиці звертаються до Міністра оборони з вимогою невідкладно здійснити низку таких кроків:
:в терміновому порядку замінити взуття на підборах на комфортне взуття для участі у параді до Дня Незалежності та на відповідних тренуваннях жінкам-курсанткам та військовослужбовицям;
разом з жінками-військовими та ветеранками внести зміни до моделей взуття та одягу з існуючих моделей взуття та одягу на ті, в яких буде також зручно (як парадної, так і парадно-вихідної, бо це різні форми). Перед цим провести моніторинг (аудит) щодо усіх видів військової форми для жінок-військовослужбовиць у ЗСУ та інших мілітарних формувань України
керівникам урочистих заходів до Дня Незалежності забезпечити дотримання прав жінок та чоловіків і сформувати змішані «коробки» військових, до яких входять як жінки, так і чоловіки
Міністру оборони визначити радника з гендерних питань
провести опитування жінок сектору безпеки і оборони щодо задоволеності створеними умовами для служби, включаючи форменний одяг.
Міністерство соціальної політики України
Урядова уповноважена з ґендерної політики
Нагадаємо: Уперше жінки пройшли на параді до Дня Незалежності у 2018 році. Цього року вирішили знову зробити жіночу "коробочку" з курсанток. "Коробочками" називають групи військових, на які розбивають учасників параду.
Бурхливу реакцію соцмереж викликав Facebook-допис міністерства оборони, а також стаття інформагентства "АрміяINFORM" про підготовку курсанток до майбутньої ходи по Хрещатику. А особливо фото підборів, на яких йтимуть курсантки. Повідомлення про курсанток на підборах викликало хвилю критики у соцмережах, через що на Facebook міноборони вирішили закрити коментарі до посту. У міністерстві оборони планують детальніше пояснити ситуацію з формою та підборами.
ІА “Погляд” повідомляв про підвищення пенсій для громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи.
Ми розповідали також, що Рада ухвалила закон про корінні народи.
Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.