Виставка в Києві "До 100-річчя Сахарова: Дисидент, який підірвав Радянський Союз"
У Києві 27 травня 2021 року дискусійним правозахисним майданчиком відкривається виставковий проєкт про визначного науковця та правозахисника "До 100-річчя Сахарова: дисидент, який підірвав Радянський Союз"
Андрій Дмитрович Сахаров — лауреат Нобелівської премії миру 1975 року, видатний фізик-ядерник, академік, батько водневої бомби. І разом з тим, Андрій Сахаров -- приклад неймовірної громадянської мужності та гуманізму. Дисидент, борець за права людини, символ вільнодумства, людина яка відкрито виступала проти введення радянських військ в Афганістан.
21 травня 2021 року цивілізоване людство відзначає 100 років від дня народження вченого та правозахисника. Серед країн, що урочисто згадують ювілей академіка не буде держави де він народився, жив і працював, - правонаступниці СРСР, Російської федерації. Меморіальну виставку на його честь у Москві заборонили.Чому офіційній Росії не вигідно згадувати одного із найвидатніших росіян ХХ ст?
Центр громадянських свобод, Nobilitet та Сахарівський центр запрошують на відкриття виставки та відкриту лекцію, яка присвячена життю та діяльності Андрія Сахарова.
Запрошені спікери:
Олег Сенцов, політв’язень, режисер
Олександра Матвійчук, правозахисниця
Сергій Лукашевський, виконавчий директор Сахаровського Центру
Модератором заходу виступить Антон Наумлюк.
Місце проведення: Unit.city (core)
Дата: 27 травня
Час: 18:30 - 21:00
Вхід безкоштовний.
Попередня реєстрація на подію: https://cutt.us/5KU8E
Фейсбук-подія: https://www.facebook.com/events/3197696710519381/
Покоління відчайдухів та сміливців не боялися кинути виклик авторитаризму. Академік Андрій Сахаров пішов на заслання заради правди. Режисер Олег Сенцов 145 днів тримав голодування в російській тюрмі, відстоюючи власні переконання.
Яка ціна в істини?
Чи здатна людина протистояти системі?
Про спадок Андрія Сахарова на події буде розмова із Олегом Сенцовим.
Все своє життя правду відстоює Мустафа Джемілєв — правозахисник, дисидент, політв’язень, що провів у радянських казематах більше 15 років за свої переконання. Його боротьба за долю кримськотатарського народу, що був репресований та вигнаний з рідної землі людожерською сталінською владою, триває.У 70-ті роки академік Сахаров бився за визволення Джимілєва, який у той час за ґратами тримав голодовку. Нажаль, і сьогодні кримськотатарський народ продовжує страждати. Окупанти будь-що намагаються зламати його волелюбний дух, заперечуючи власні злодіяння.
Мустафа Абдульджеміль-огли, буде почесним гостем на нашому урочистому вечорі пам'ятіСахарова. Він багато років листувався із Андрієм Сахаровим. Вони були знайомі особисто.