#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Вишгород

Виставка трансформаційної скульптури у Вишгородському музеї давньоруського гончарства

02.05.2018 0 Наталія Проценко 0

Виставка робіт майстрині трансформаційної скульптури Лесі Колосенко «Всесвіт – Україна» відкрилась у Вишгороді, в музеї давньоруського гончарства ВІКЗ. Вона не залишила байдужим нікого з відвідувачів — а це і вишгородці, які цікавляться народними традиціями і історико-культурною спадщиною свого краю, і учні Нижчедубечанської школи, які приїхали, щоб подивитись на справжнє диво, на чарівних звірів і птахів, створене майстринею з трав і квітів, і з глибокого філософського бачення і сприйняття довкілля, наповнених пахощами літа і волі. Кожна ретельно і дбайливо виплетена скульптура, як маленький Всесвіт містить у собі вічні символи. Зв’язок Лесі Колосенко з українською міфологією сильний і органічний, в її роботах відчувається велична простота, ліризм і могутність давнього сакрального мистецтва.

«Це унікальна, особлива виставка майстрині з широкою душею, з великим серцем, справжньої патріотки України, зазначила під час відкриття виставки директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук Влада Литовченко. Підтримка своєї історії, культурних традицій є дуже важливим моментом і для держави і для кожного громадянина. Від предків нам дісталась унікальна історико--культурна спадщина, народні традиції. Ми це не тільки повинні вивчати і знати, а й зберегти, популяризувати і передати майбутніх поколінням. Це дуже важлива місія кожного громадянина». Звертаючись до школярів, Влада Литовченко зауважила: «Вчіть історію свого краю, вчіть історію своєї держави, вивчайте все, що ідентифікує нас як українців, в тому числі унікальні народні традиції, які бережуть і розвивають наші унікальні майстри».

Автор виставки «Всесвіт-Україна» Леся Колосенко, презентуючи свій доробок, наголосила: «Для щастя так мало треба – любити свою землю. Якщо ви її любите, то ви на світі зумієте і все на світі здолаєте, і відбудетесь як особистості, бо ваша місія на землі – творити добро і примножувати на землі любов. Ось одна з композицій я назвала її «Великоднє диво. Бо це справді велике диво – народження нового дня, коли ніч стає коротшою, і людина пробуджується з теплом і сонечком для того, щоб творити. Це значить – сіяти, росити, плекати, робити красивою нашою землю. Ці ягнятка, ягничка і баранчик зроблені з травички, яка росте на наших луках, і впізнаєте цю травичку. Ще тут льон, житечко й пшеничка. Ось дерево життя – це символ нашого народу. Українці споконвіку жили в гармонії з природою, цінували і обожествляли все, що їх оточує. І наша земля була красивою. Зараз вона перетворена в якийсь занапащений рай, тому що ми десь втратили цей зв’язок з природою. А якщо людина живе в гармонії з природою, тоді й земля вдячна – розцвітає, обдаровує і робить нас щасливими».

Також майстриня показала ще один розділ виставки, який експонується в павільйоні, і розповіла, що немало робіт з цього розділу виконано разом з учнями з сиротинця села Глинське на Сумщині. Також вона пообіцяла дітям, що усіх бажаючих також навчить плести цікаві вироби з трави.

Надія Руденко, вчитель Нижчедубечанської середньої школи, поділилась враженнями: «Автор виставки дуже гарно представила все дітям, я бачу, що їм це справді цікаво, і це дуже захопливо».

Про те, що діти справді зацікавились, свідчить і те, що багато дітей виявили бажання відвідати майстер –клас Лесі Колосенко в той же день. Майстриня детальніше розповіла про низку народних традицій і навчила дітей плести з трави птахів. Не довелось у цей день нудьгувати й майстрам гончарної справи – було багато бажаючих і покрутити гончарний круг, і навчитися ліпити з глини.

Джерело: Прес-служба Вишгородського історико-культурного заповідника