Викривлення простору та часу: NASA показало нову візуалізацію чорної діри (ВІДЕО)
Перше в історії зображення чорної діри, отримане за допомогою телескопа Event Horizon Telescope (EHT), є одним з найбільш неймовірних наукових досягнень останнього десятиліття.
Нагадаємо, 10 квітня – став днем, коли світ зміг побачити справжнє фото чорної діри.
Наразі ж вражаюча візуалізація, створена Джеремі Шнітманом з використанням спеціального програмного забезпечення в Центрі космічних польотів імені Годдарда НАСА, нагадує чорну діру Гарстантуа з Інтерстеллар, пересічену із зображенням EHT, і показує, як галактичні гравітаційні занурення впливають на простір та час, що їх навколо них.
Чорні діри – надзвичайно щільні області простору з величезним гравітаційним притяганням. Він настільки сильний, що навіть світло не може втекти від нього. Газ, пил і осколки, які притягуються силою тяжіння, гойдаються навколо отвору, немов в шалено швидкій, неймовірно гарячій каруселі. Карусель, яскравий ореол речовини, відомий як акреційний диск, є видимою частиною чорної діри. Залежно від того, під яким кутом ми його бачимо, наше зображення може бути сильно спотворене.
Візуалізація НАСА дозволяє нам бачити край диска, тому світло у верхній частині зображення насправді через чорну діру. Розглядаючи «космічного звіра» під цим кутом, ми також бачимо, що матерія набагато яскравіша з лівого боку, ніж справа, тому що вона рухається до глядача. Космічне явище, відоме як «доплеровске випромінювання», збільшує рівень яскравості світла, що рухається таким чином, і навпаки, коли він віддаляється від нас.