02.10.2018
Ігор Швець 0
2 жовтня пройшло засідання Ірпінського міськвиконкому. Найбільш цікавими були питання фінансових змін у руслі медичної реформи та кошторисів робіт, спрямованих на благоустрій міста, які знову перестали оприлюднювати.
Засідання довго не розпочинали, оскільки ніяк не могли зібратися члени виконкому. Якщо досвідчені функціонери прийшли вчасно, то молодь безсоромно запізнювалася, наче студентство на вузівську лекцію.
Перший заступник міського голови Олександр Маркушин, наче справжній професор, зробив їм зауваження та попросив більше не спізнюватися.
Фінансові питання стосувалися медицини. Нові редакції документів пов’язані з утворенням у місті чергової структури — управління охорони здоров’я. Про це розповіла головний фінансист Ірпеня Євгенія Данилюк.
Так, використання субвенції з державного бюджету місцевим на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань передбачене на суму понад 1,3 млн грн, на пільгове медичне обслуговування постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи — 1,9 млн грн.
Відповідно до держбюджету на 2019 рік ця субвенція буде направлена місту лише на І квартал. А з квітня фінансування йтиме через Національну службу здоров’я.
Як відомо, до Верховної Ради України передано проект Державного бюджету на 2019 рік. Визначено його основні параметри. Так, мінімальна зарплата — 4173 грн (сьогодні 3723 грн, тобто зростає на 12%).
Основний бюджетоутворюючий податок — на доходи фізичних осіб, який сплачується із зарплати. В Ірпені його рівень сягає 70% наповнення міської скарбнички.
Плановане збільшення вартості енергоносіїв — на 10%. І це в руслі постійних розмов на високому рівні про суттєве зростання ціни на природний газ, які бентежать населення.
Ірпінь залишатиметься у 2019 році донором для інших населених пунктів. З його бюджетних надходжень вилучатиметься майже 12,3 млн грн.
Освітня субвенція міському бюджету — понад 120 млн грн (зростає на 35%), медична — 64 млн грн (це лише вторинна медична допомога, а первинна з 1 січня фінансуватиметься через Національну службу здоров’я). З 1 вересня збільшилася кількість школярів, додалося 42 класи.
У медицині доводиться запроваджувати платні послуги, інакше коштів не вистачатиме. На засіданні наголосили про важливість підписання громадян декларації з лікарем.
Від кількості підписантів зростають фінансові надходження на первинну допомогу: відповідно 220 та 370 грн на людину. Час для підписання декларації залишається до 1 січня 2019 року.
На розгляд членів виконкому винесли низку кошторисів проведення різноманітних робіт. Останнім часом доповідачем була заступник директора КП “Ірпіньжитлоінвестбуд” Жанна Остапчук.
На відміну від керівника цього підприємства Ігоря Дворнікова, вона до копійки озвучувала суми грошових коштів. Сьогодні посадовець цифри не назвала — напевне, з нею провели відповідну “виховну” роботу.
Звичайно, прикро, що оновлена влада на чолі з в.о. міського голови Анастасією Попсуй (змінила прізвище на Заблоцька) начебто спочатку декларувала на ділі свою відкритість в окремих питаннях, але знову почала заглиблюватися у карплюківську “трясовину” закритості.
Серед інших питань виконкому — зменшення тарифу на теплову енергію для потреб бюджетних установ, які надає КП “УЖКГ “Біличі”. Головуюча на засіданні Попсуй мотивувала це турботою про дітей та відповідальністю перед коцюбинською громадою.
По вул. Антонова, 4-а на стіні будинку має з’явитися мурал “Квіткове місто” за мотивами творів нашого земляка — відомого дитячого письменника Миколи Носова. Проект вартістю 150 тис. грн реалізовується у рамках громадського бюджету.