Новини
Україна
Анонси
Україна-суспільство

Вступ-2020: стартував прийом електронних заяв від абітурієнтів-бакалаврів


З 13 до 22 серпня вступники до вишів можуть подати заяви через електронні кабінети. Також до  16 серпня триватиме прийом заяв для тих, хто проходить творчі конкурси або складає вступні іспити замість ЗНО у виші, але не зробив цього до 12 серпня.

Сьогодні, 13 серпня, розпочався прийом електронних заяв на вступ до закладів вищої освіти на  бакалавра (наскрізного магістра) для випускників 11 класів.

«Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети та триватиме до 22 серпня (до 16 серпня для вступників, які проходять творчі конкурси або складають вступні іспити замість ЗНО у виші, але не зробили цього у період з 1 по 12 серпня). Вступники можуть подати до 5 заяв на бюджет у будь-який виш без обмеження щодо кількості спеціальностей, на які вони подаються. Кількість поданих заяв на контракт не обмежується», повідомляється на офіційному сайті МОН.

Також МОН звертає увагу на те, що в кожній заяві, яка подається вступником на бюджетну форму навчання, вступник обов’язково має встановити її пріоритетність – від 1 до 5. Тобто 1 –  найвища пріоритетність, а 5 –найнижча. МОН зазначає, що після подання заяви змінити пріоритетність буде  неможливо.

Також вступникам рекомендується, перш ніж подавати заяви, оцінити свої шанси отримати бюджетне місце на конкретну спеціальність. Для цього варто скориставшись інформацією про прохідні бали минулих років на поточну конкурсну пропозицію. Їх можна переглянути за посиланням. «Як свідчить практика, кардинально вони не змінюються, лише можуть зростати на топові спеціальності», зазначає МОН.

За цьогорічними рейтингами вступники стежити зможуть після початку подання заяв на відповідних  сайтах – https://vstup.edbo.gov.ua/ або https://vstup.osvita.ua/, де інформацію планують оновлювати щодоби.

Також МОН звертає увагу вступників на те, що після подання першої заяви внести жодні зміни до електронного кабінету вони не зможуть. І рекомендує їм перед поданням заяв переконатися, що всі дані підвантажені у е-кабінет коректно. А змінити середній бала після подання першої заяви вступник зможе лише особисто звернувшись до вишу, у якому він зареєстрував першу заяву.

Так само уважними мають бути вступники, які мають право на спеціальні умови участі у конкурсному відборі та внесені до Реєстру осіб зі спеціальними умовами. Під час подання заяв вони мають пересвідчитися, що відповідна категорія пільги зазначена і що її  підтвердив виш після подання заяви. 

До речі, на участь у конкурсному відборі не впливає час подання заяви, то ж її не обов'язково намагатися подавати у перший день прийому заяв. Однак і на останню годину не варто це відкладати. 

Уважності під час подачі заяв вимагають і інші моменти. МОН рекомендує вступникам ознайомитись з відповідними інструкціями, які можна переглянути за посиланням.

«Якщо, наприклад, вступник побачив у е-кабінеті навпроти своєї заяви статус  “Потребує уточнення вступником”, у жодному разі не слід її скасовувати, потрібно звернутись до вишу та надати необхідні роз'яснення – скасування заяв призводить до втрати пріоритетності, потім вже неможливо подати заяву з такою ж пріоритетністю», зазначає МОН. 

І звертає увагу, що рекомендації на бюджетну форму навчання стануть  відомі  не пізніше 27 серпня. Виконати вимоги до зарахування вступникам потрібно буде до 18 години 31 серпня, а зарахування таких вступників відбудеться  5 вересня.

Як повідомляв «Погляд», Президент агітував випускників шкіл обрати подальше навчання в Україні.