Новини
Акції
Васильків
Здоров'я

Всесвітній день боротьби з інсультом на Васильківщині


29 жовтня щорічно у всьому світі відзначається День боротьби з інсультом. На жаль, Україна посідає одне з перших місць у Європі за показниками цереброваскулярної захворюваності та смертності від інсульту.

Всесвітній день боротьби з інсультом на Васильківщині
Акція «Розпізнай інсульт» в амбулаторії с. Іванковичі Васильківського району

Так, згідно з офіційною статистикою, щороку стається 100-110 тис. інсультів (понад третина з них – у людей працездатного віку), 30-40% хворих на інсульт помирають впродовж перших 30 днів і до 50% - впродовж 1 року від початку захворювання.

Тож профілактика інсультів та увага до перших симптомів дуже важлива. Зважаючи на це, сьогодні, 29 жовтня, у всіх амбулаторіях і ФАПах Васильківського району відбулась інформаційно-просвітницька кампанія щодо профілактики інсульту серед населення. Повідомляє Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги.

Відвідувачам амбулаторій було запропоновано виміряти тиск та попередити про ризики виникнення інсульту. Більш детально дізнатися про цю хворобу усі бажаючі можуть завдяки брошурам, наданим організацією «Стоп Інсульт».

Брошури розповсюджені по всіх амбулаторіях.

Також, зверніть увагу, що попередити інсульт можливо завдяки сучасним технологіям, наприклад, використовуючи спеціальний калькулятор, щоб оцінити свої ризики інсульту. Мова йде про додаток для смартфонів Stroke Riskometer або QStroke. Stroke Riskometer можна безкоштовно завантажити на Apple Store (https://apple.co/2A4Xm58) або Google play (https://bit.ly/2PLPiuT). QStroke доступний безкоштовно англійською за посиланням https://qstroke.org/.

Загальний ризик судинних катастроф (інфаркту міокарду, інсульту, смерті від судинного захворювання) можна визначити за допомогою калькулятора ASCVD Risk Estimator Plus, що доступний за посиланням https://bit.ly/2E6Mre3.

Перші симптоми інсульту має знати кожен. Це:

  • раптове порушення мовлення,
  • асиметрія обличчя,
  • раптове запаморочення,
  • раптове погіршення зору,
  • слабкість чи оніміння кінцівок.