Всередині метеорита вчені знайшли мінерал, який раніше не зустрічався в природі
Рідкісна форма мінералу карбіду заліза отримала назву едскотіт.
Вчені виявили новий мінерал, який раніше ніколи не зустрічався в природі. Він був знайдений всередині метеорита, який в епоху золотої лихоманки виявили недалеко від австралійського містечка Уєдербене.
Камінь вагою 210 грамів було знайдено ще в 1951 році, але протягом десятиліть вченим не вдавалося розкрити всі секрети знахідки.
Сучасні аналізи показали, що в шматку метеорита містяться сліди золота, а також рідкісні мінерали, такі як камацу, шрейберзіт, теніта і троїліт. Тепер до цього списку додали ще й едскотіт.
Мінерал названий на честь експерта з метеоритів і космохіміка Едварда Скотта з Гавайського університету. Мінерал являє собою унікальний карбід заліза. Синтетична версія мінералу відома протягом десятиліть, проте вчені ще не зустрічали його зразки природного походження.
Вчені припускають, що мінерал утворився в розплавленому ядрі древньої давно зруйнованої планети.
«Давним-давно ця планета могла піддатися колосальному космічного зіткненню з іншою планетою або астероїдом. В результаті вона вибухнула і розлетілася на частини. Через мільйони років один з її фрагментів випадково опинився в Уєдербені, і завдяки цьому тепер наше розуміння Всесвіту стало багатшим», – сказав австралійський палеонтолог Джеффрі Боннінг з Австралійського національного університету.
Нагадаємо, нещодавно вчені з’ясували, що річки Марса були глибші і ширші, ніж на Землі.