Новини
Вишгород
Київщина-суспільство

Врятувати «Дивосвіт»: у Вишгородській райраді точились суперечки щодо передачі майна


Депутати передали районний центр художньої творчості «Дивосвіт» у власність Вишгородської ОТГ як юридичну особу, а майно центру залишили у власності району.

Фото ІА "Погляд"

Нині в Україні триває процес децентралізації владних повноважень: майно та ресурси з районної власності переходять на рівень громад. От і у новоствореному Вишгородському районі відбуваються такі ж процеси – школи, садочки, медичні заклади передаються на баланс ОТГ.

Однак не все відбувається просто. Зокрема, у Вишгороді виникла дискусія щодо передачі до власності Вишгородської ОТГ районного центру художньої творчості «Дивосвіт». Питання переходу власності розглядалося під час 3-ї сесії Вишгородської райради VIII скликання.

Кілька днів тому співробітники центру забили тривогу

«Чи є майбутнє у «Дивосвіту»? Так, тому що вже не одне покоління юних і талановитих люблять та вважають своїм «місцем сили» цей дивовижний світ дитячої творчості, в якому акумулювалася творча робота позашкілля усього району, місце, де діти мають змогу займатися у гуртках та студіях не за «всі гроші світу». Депутати Вишгородської районної ради вирішили, що «Дивосвіт» можна передати на баланс міста без майна, тобто без будівлі, в якій ми знаходимося, а отже - просто викинути нас на вулицю або вимагати оренду за приміщення, яке, до речі, збереглося в нормальному стані тільки тому, що в ньому оселився центр творчості», - йдеться у повідомленні на Фейсбуку.

На сесії депутати зазначили, що вже передано у підпорядкування ОТГ майно шкіл, передається майно медзакладів, а також інші заклади як юридичні особи для забезпечення їх сталої роботи. Тобто йдеться про передачу з районного підпорядкування у підпорядкування Вишгородської ОТГ низки закладів як юридичні особи, але без майна.

Обговорення питання про «Дивосвіт»: дискусії

Депутати, які підтримують передачу цілісного комплексу, наводили свої аргументи за те, чому не можна роз’єднувати юридичну особу і майно. Так, Ігор Мадяр запропонував доповнити перелік нерухомого майна, яке передається, майном «Дивосвіту», Вишгородського навчально-виробничого комбінату та районного БК «Енергетик».

«Ми підтримуємо позашкільну освіту, районна влада не потягне фінансування цих закладів, а міська зможе це зробити», - зазначив він.

Втім, аргументами проти було те, що щодо цих трьох закладів є ще невирішені питання, зокрема, є судове рішення щодо Вишгородського МНВК, є питання щодо «Енергетика», де частина майна є приватним. Була висловлена пропозиція у січні зібратись на круглий стіл з керівниками закладів, представниками громадськості, депутатами, і детально обговорити це питання.

Також депутати зауважували, що юридичну особу мають передати зараз, щоб співробітники центру не залишились без зарплати. І окремо наголосили, що час є – для передачі визначено термін до 1 липня 2021 року.

Ганна Головаченко підкреслила: «У міськраді дбають про те, щоб дійсно діти займалися у «Дивосвіті» чи тільки майно цікавить?  Якщо цікавлять діти – то юридично у нас є час передати майно до 1 липня. Сьогодні потрібно передати юридичну особу, щоб учителі не залишились без зарплати. І діти надалі займались. Ніхто з райради не готував жодного документа, який свідчить про те, що діти не будуть займатись. Підстав для цього не було».

Олександр Дзюба звернув увагу на те, що у Димері є філія центру творчості.

«Як вона працюватиме, якщо майно перейде до Вишгородської міської ради? Також щоб громади визначились, як це функціонуватиме, потрібен круглий стіл. Тому ми ініціюємо передачу зараз юрособи, з подальшою передачею цього майна в оренду за одну гривню. Те, що робить районна рада, є запобіжником того, що майно використовуватиметься за своїм профілем надалі», - переконує він.

Міський голова Вишгорода Олексій Момот наголосив: «Закон чітко говорить – передається майно разом з юридичною особою. Вишгородська ОТГ це приймає і несе одноосібну відповідальність. Щодо оренди – міськраді таких випадків не передбачено, ми не зможемо платити цю оренду. Не знаєте як вчинити – чиніть по закону».

Після дискусій депутати Вишгородської райради все ж проголосували за передачу юридичної особи – «Джерела» - у підпорядкування Вишгородської ОТГ.

Тож обговорення передачі власне майна – ще попереду. Низка депутатів переймається тим, щоб це питання не забулось і не «загубилось».

Як повідомляв «Погляд», депутати Вишгородської райради голосують «з голосу» .

Також «Погляд» інформував, що після пограбування й побиття мер Броварів вийшов на роботу.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.