Врожай-2020: прогнозують 20 млн тонн картоплі та 9 млн - овочів
14 жовтня відбулася чергова зустріч робочої групи з розвитку картоплярства та овочівництва, в якій брав участь Тарас Висоцький - заступник міністра з питань агрополітики. На засіданні обговорили поточні питання розвитку галузей.
По завершенні наради на своїй сторінці у Facebook Тарас Висоцький прокоментував, що у 2020 році виробництво картоплі очікується на рівні 20 млн тонн, інших овочів – 9 млн тонн.
Трохи статистики
За даними Державної служби статистики, обсяг виробництва картоплі господарств усіх категорій в Україні зростав з 30 654 тонн (станом на 1 липня) до 19 млн 956 тис. тонн (на 1 жовтня). А виробництво овочів, відповідно, з 43 989 тонн до 7 млн 702 тис. тонн.
Крім того, як раніше інформував «Погляд», Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України повідомило, що станом на 13 жовтня українськими сільгоспвиробниками зернових та зернобобових культур намолочено 44,1 млн тонн з площі близько 11,7 млн га.
Овочів більшає – ціни падають. Як зазначає Держстат, з липня по вересень подешевшали такі овочі:
- Капуста – на 29 коп
- Цибуля – на 1 грн
- Буряк – на 1,85 грн
- Морква – майже вполовину, на 6,56 грн
- А картопля – на 3,59 грн
Так, зокрема «Погляд» констатував, що у кінці червня на українському ринку спостерігалася тенденція до стрімкого зниження цін на картоплю нового врожаю. Детальніше можна прочитати і про те, як подешевшали овочі за липень 2020.
Про новації
У результаті обговорення на нараді робочої групи з розвитку картоплярства та овочівництва також визначили можливість впровадження на Чернігівщині пілотного проєкту зрошення на польових посадках картоплі.
«У 2021 році передбачається запровадження державної фінансової підтримки на встановлення систем краплинного зрошення та придбання матеріалів, необхідних для проведення таких робіт. Також буде запроваджено окрему програму з підтримки галузі картоплярства в Україні», - написав Тарас Висоцький.
Для аграріїв це означає, що на них чекає державна підтримка у 2021 році.
«Погляд» розповідав, які продукти найбільше подешевшали з початку 2020-го.
А нещодавно ми повідомили, що Державна служба статистики оновила дані за останній рік щодо підвищення вартості головного продукту із споживчого кошику – хліба.