Новини
Україна
Здоров'я
Технології
Україна-суспільство

Вперше в Україні трансплантували підшлункову залозу


Операцію провели вночі 7 серпня у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги.

Фото з Фейсбук-сторінки Андрія Садового

Це вже третя трансплантаційна операція в Україні. Раніше було проведено пересадку серця і нирки. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, зазначивши, що третю трансплантацію – цього разу підшлункової залози – провели сьогодні, 7 серпня, вночі у Львівській клінічній лікарні швидкої допомоги.

Ресурс hromadske.ua процитував слова лікаря із цього медзакладу Ярослава Книша, що підшлункову залозу трансплантували від посмертного донора. Медик зазначив, що цьому ж пацієнту трансплантували й нирку.

Міський голова Львова Андрій Садовий на своїй Фейсбук-сторінці деталізував: "Донором став 38-річний мешканець Львівської області. Він потрапив до лікарні з розривом аневризми судин головного мозку, стан був несумісним із життям. Рідні підписали дозвіл на донорство. Висловлюємо співчуття родині, яка втратила сьогодні близьку людину. Але завдяки вашому рішенню одразу троє людей отримали другий шанс. Загалом за цю ніч в лікарні три людини отримали 4 нові органи - серце, дві нирки і підшлункову. Нирку і підшлункову отримав 45-річний львів'янин, який з дитинства хворів на цукровий діабет, а останні кілька років ще й на ниркову недостатність".

Урядовий портал за результатами робочої поїздки Степанова до Львівської міської Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги повідомив, що у цьому медзакладі трансплантували також печінку і легені.

 Максим Степанов, наголосивши, що розвиток високоякісної системи трансплантації в Україні — один з пріоритетів роботи міністерства, зауважив: «Свій візит у Львів я розпочав з лікарні швидкої медичної допомоги невипадково. У квітні тут було створено нове відділення трансплантології, і вже з того часу зроблено 4 трансплантації нирок, а декілька тижнів тому — трансплантацію серця. Лікарня потужно розвивається у цьому напрямі. У медзакладі працює чудова команда, очолює цей заклад хороший фахівець — головний лікар Олег Самчук. МОЗ працює над тим, щоб за 2−3 роки Україна мала трансплантаційну незалежність. Ми хочемо, щоб наші громадяни не їздили за кордон на лікування, адже ми можемо робити такі операції в країні. Потрібно лише створити відповідні умови. І саме цим ми активно займаємося».

Раніше "Погляд" повідомляв, що у ніч на 16 липня у Києві провели чотири операції з трансплантації органів: серця, печінки та двох нирок. Донором став юнак, який загинув у ДТП та мав рідкісну ІV групу крові. Серце пересадили вчетверте в Україні і вперше в Інституті серця МОЗ України за останні 15 років.

Як повідомляв "Погляд",щеплення від пневмококової інфекції стане обов’язковим