25.10.2018
Ігор Швець 0
25 жовтня на сесії Ворзельської селищної ради депутати прийняли рішення про приєднання до Бучанської об’єднаної територіальної громади та обговорили питання про м’ясопереробне підприємство, яке забруднює довкілля.
Як наголосила головуюча на сесії очільниця Ворзеля Лариса Федорук, пройдено усі процедури, необхідні для приєднання місцевої громади до Бучанської ОТГ.
Також вона озвучила результати нещодавніх громадських обговорень, що проводилися у різних куточках селища. Отже, у них узяли участь 771 особа, за приєднання до Бучі — 483 (63% від учасників), проти — 264 (34%), утрималися — 11 (1,4%), не проголосували — 13 (1,6%).
Федорук назвала заокруглену кількість виборців у Ворзелі — 4 тис. Тобто на громадські слухання прийшло 19,4% від загальної кількості. Ці результати та інші процедурні напрацювання дали підставу ухвалити приєднання на сесії.
Під час обговорення цього питання депутат Ворзельської селищної ради Олег Атаманчук нагадав про бюджетні здобутки населеного пункту, які щороку збільшуються.
Так, у 2013 році до селищної скарбнички надійшло 15 млн грн. А за 9 місяців поточного року вже зібрано 21,5 млн грн, орієнтовно показники можуть зрости до кінця 2018-го до 26 млн грн.
Атаманчук вважає, що об’єднання територіальних громад має проходити згідно з економічно обґрунтованими діями. За його даними, Бучанська громада є дотаційною. То чи буде приєднання вигідним для Ворзеля? Чи проводилися відповідні розрахунки?
На це Федорук відповіла, що ворзельський бюджет ніхто не забиратиме, їм розпоряджатиметься місцева громада. Відповідне економічне обґрунтування, мовляв, теж є. Пакет документів надавала Бучанська міська рада.
Виникли запитання у Атаманчука й щодо процедури громадських слухань, про які було оголошено лише за три дні до їх початку, локацій, де вони проводилися. Його виборці поскаржилися, що не в усіх була можливість проголосувати.
У свою чергу Федорук запевнила, що влада старалася, щоб людям було зручно брати в них участь. Враховували реєстрацію та майнові права громадян, місця та час проведення, про що були оголошення. На депутатів теж покладається відповідальність в організаційних питаннях.
Депутат Марина Христюк теж шокована, що доленосне для селища рішення ухвалене з порушенням конституційних прав громадян. Населення у Ворзелі перевищує 7 тис. — про це начебто говорила Федорук, коли йшла на вибори. Сьогодні долю селища вирішили 20% його населення.
У влади, наголосила Христюк, не вистачило волі затвердити статус курорту Ворзеля. Не ухвалено його Генеральний план та стратегію розвитку. Депутати складають свої повноваження. Приєднання — це, образно кажучи, розрахунок на гаманець ворзельської громади.
Місцева жителька Юлія Полянська переконана, що дані громадські обговорення мають характер фокус-груп. Тобто звичайне опитування — визначення думки людей щодо приєднання.
Проте Федорук запевнила, що Ворзельська селищна рада й надалі працюватиме, представлятиме інтереси своїх виборців до 2020 року. Посадовець сподівається, що Генплан підготують до кінця 2018-го. Також тривають роботи щодо визначення курортного статусу.
Нагальним було й питання про м’ясопереробне підприємство, яке забруднює довкілля. Воно знаходиться по вул. Білостоцьких. Люди, які живуть поруч, жаліються на його викиди.
За даними експертиз, у пробах повітря концентрація діоксиду азоту перевищує допустимі норми в 1,17 рази, оксиду вуглецю — у 5,32 рази. Звичайно, що це негативно позначається на здоров’ї громадян.
Представник громади Дмитро Цирко-Годицький запевнив, що згадане підприємство виросло із невеличкої коптильні, цех збудовано без проекту та немає дозвільних документів. Його декілька разів закривали СЕС, прокуратура, але робота знову відновлювалася.
За словами депутата Олександра Салієнка, у котельні підприємства спалюють кістки забитих на м’ясо тварин.
Атаманчук запропонував створити тимчасову депутатську комісію з цього питання, ввести до її складу й відповідних фахівців. Адже аналогічна діяла, коли вирішувалося питання асфальтного заводу.
Але місцева виконавча влада запевнила, що діє відповідно до наданих повноважень у рамках закону. Тому секретар ради Людмила Риженко порадила з документами та експертизами звертатися до суду. Для створення комісії не вистачило депутатських голосів.
Ще цікавим виявилося питання про спорудження медичної амбулаторії по вул. Котляревського за рахунок субвенції. Для цього вирішено звернутися до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, щоб “забити” на це кошти у Державному бюджеті України.