Вони слідкують: шахрайство і GPS
Технології розвиваються і стають все непомітнішими. GPS-трекер - чудовий пристрій, за допомогою якого можна знайти свою машину або слідкувати за важливими речами. Однак в руках злочинців прилад стає небезпечним для вас і вашого майна. Ми розкажемо, як прилад може допомогти вам, а коли він стає ворогом.
Захист від крадіїв
Компактний, мобільний та непомітний - GPS-трекер підходить для слідкування за всім: автівкою, велосипедом, дитиною, любителями губитися в горах, навіть пультом для телевізора (якщо зуміти причепити). Зараз випускають навіть брелки-трекери на випадок, якщо загубляться ключі.
Прилад відслідковує координати на основі супутникової навігації. Дані з трекера власник отримує за допомогою СМС, або в режимі онлайн. Більш просунуті пристрої “вміють” глушити двигун автомобіля за примхою господаря.
Виявити трекер дуже не просто. Нерідко навіть спеціальні пристрої для глушіння зв’язку не зупиняють передачу даних. Через те, що прилад непомітний, господар бажаної серед крадіїв автівки може поставити таких трекерів кілька штук у всіх куточках автівки. Коштувати пристрій може від однієї тисячі гривень
Зрозуміло, що від крадіжки авто трекер не врятує. Однак господар знатиме, куди забрали його авто і повідомити поліції точні координати, що стовідсотково пришвидшить пошук злочинців.
Коли техніка проти
“Сьогодні я знайшла під своєю машиною трекер GPS. Мені стало страшно!!! Можливо крадії розставляють на декількох машинах ці трекери і потім в один прекрасний день викрадають декілька машин”, - написала нещодавно жителька Чабанів у місцевій групі. І виклала фотографію “сюрпризу”, який виявила під своєю автівкою.
В цьому випадку жінці пощастило: трекер виявився достатньо великим, щоб його помітити. Проте зараз випускають менші моделі, які складно виявити та легко сховати.
Сигнал трекера зловити можливо лише в той момент, коли він відправляє дані власнику. Тобто, рідко. Тому якщо ви маєте підозру, що за вами слідкують - беріть ліхтарик і починайте обстеження авто.
Ззовні варто перевірити всі пластикові елементи, які легко зняти. Подивитись у колісних арках та під крилами. Обов’язково перевірте підвіску. Для профілактики можна подивитись в салоні і під бампером, однак якщо у вас стоїть сигналізація, крадій навряд чи ставитиме пристрій туди.
Якщо ви не виявили пристрій, однак все ж переживаєте, спробуйте “спіймати” сигнал своїм мобільним телефоном. Чим ближче знаходиться шахрайський пристрій, тим більше телефон буде “фонити”. Також можна звернутись до спеціалістів, які займаються встановлення автомобільної електроніки.
Виявивши пристрій для припинення його роботи достатньо вийняти батарейки чи акумулятор. І звісно, повідомити поліцію про свою знахідку.
Будьте пильні, адже крадії не зупиняться ні перед чим! Так на Вишгородщині поліція впіймала злодія, який викрадав обрамлення церковних ікон та гроші зі скриньок для пожертв.