Новини
Головні новини
Ірпінь
Суспільство
Україна-суспільство
Київщина-суспільство

Володимира Карплюка підозрюють у підкупі нардепа для чергової спроби дискредитації прокурора Дмитруня


Стало відомо, що за зверненням народного депутата від партії “Слуга народу” Ігоря Герасименка Генпрокурор України проведе перевірку діяльності керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Юрія Дмитруня. Та в зверненні фігурує назва “кишенькової” громадської організації, що пов’язана з дискредитаційною діяльністю ексмера Ірпеня Володимира Карплюка, який і раніше проводив “інформаційні атаки” на правоохоронців.

Про наявність самого звернення стало зрозуміло з опублікованого на сайті Антикор матеріалу з фотографією відповіді Генпрокурора України Руслана Рябошапки. В ньому йдеться про звернення в інтересах голови ГО "Центр "Стоп корупції" Гнатенка Є.Д. щодо можливих протиправних дій Дмитруня Ю.Д.

Ігор Герасименко -депутат Верховної Ради України, обраний по 62 виборчому окрузі (Житомир). Оскільки такої інформації не було у відкритому доступі, журналісти запідозрили, що її замовнику матеріалу надав сам депутат або хтось з його оточення. Також з’ясувалось, що серед його помічників значиться вінницький бізнесмен Ярослав Підгорняк - земляк Володимира Карплюка.


До того ж, ГО “Центр “Стоп корупці”, що фігурує в документі назва якого співзвучна з назвою всеукраїнської організації незалежних антикорупційних розслідувань раніше були причетні до замовних матеріалів з дискредитації правоохоронців. Двоє активістів цієї ГО були влаштували мітинг за відставку начальника Держвавної фіскальної служби Олексія Кавиліна, що в свій час розкрив схему ухилення забудовників Ірпеня від сплати податків на сотні мільйонів гривень.


Підвищена увага до Дмитруня в ЗМІ розпочалась після того, як працівники Києво-Святошинської місцевої прокуратури почали активне розслідування кримінальних справ проти топ-чиновників Ірпеня. Замовні матеріали та звинувачення в покриванні незаконного бізнесу на Київщині поширювались так званими “зливними бачками” - ЗМІ, в яких публікацію можна розмістити за гроші. 

Дмитруню також приписували 60 квартир, подібно до того, як перед парламентськими виборами 128 квартир у володінні приписали конкуренту Карплюка та переможцю виборчих перегонів - Олександру Горобцю. Жодні з цих звинувачень не підкріплювались доказами. 

Подібні звинувачення також поширювали провладні ЗМІ і проти інших правоохоронців. Наприклад, колишній прокурор Київської області Дмитро Чібісов за версією його опонентів також прикривав незаконний бізнес в області та володів чималими статками. Багато матеріалів розміщувались з посиланням на сайт “Рупор”, що належить людині з близького оточення Володимира Карплюка.

Мета створення такого резонансу, на думку журналістів - усунення Юрія Дмитруня від виконання його обов’язків, адже саме він та його підлеглі розслідують десятки кримінальних справ проти ірпінських чиновників. Наразі тривають судові процеси над пов’язаними з Карплюком забудовниками: Ігорем Оверком, що незаконно зводить ЖК на заплаві річки Ірпінь, Олександром Пікуликом, що отримав під забудову ділянку під військоматом, а також численні справи проти депутатів та членів виконкому Ірпінської міської ради.

Матеріали - karpliuk.net