Новини
Новини світу

Винищувачі F-16 для України: передасть Норвегія (ВІДЕО)

Варто зазначити: хоча США самі не передаватимуть літаки, Вашингтон має схвалювати передачу. Це частина угоди, яку США уклали з країнами, котрі закупили F-16 та інші системи озброєнь.

Норвегія готується передати Україні літаки F-16 у межах коаліції винищувачів. Йдеться про 22 одиниці.

Про це стало відомо норвезькому порталу Nettavisen від власних джерел.

Зазначається, що Норвегія отримала дозвіл від США на передачу Україні 22 винищувачів F-16, а також двигунів, допоміжних матеріалів, тренажерів, запчастин та іншого відповідного обладнання.

Проте не всі з цих 22-х літаків повністю справні – частину можуть використовувати для запчастин і ремонту інших літаків.

Видання припускає, що придатними для польоту є 12 літаків F-16, які Норвегія планувала продати американській компанії Draken International. Цей контракт підписали в грудні 2021 року.

"Угоду про продаж із Draken International, схоже, не реалізовано. Винищувачі, які мали використовуватися для тренувань у США, натомість використовуватимуться для захисту повітряного простору України".

Варто зауважити, що хоча США самі не передаватимуть літаки, Вашингтон має схвалити передачу. Це частина угоди, яку США уклали з країнами, що закупили F-16 та інші системи озброєнь, пише Nettavisen. Таким чином, Сполучені Штати зберігають певний контроль над своїми власними збройовими технологіями та уникають потрапляння технологій до рук ворожих країн.

Строки, коли Україні можуть передати норвезькі F-16, поки не називаються. Водночас припускається, що цього не станеться до саміту НАТО у Вашингтоні, який відбудеться у липні.

Вас також можуть зацікавити такі новини: