Новини
Новини Київської області
Технології
Новини світу

Веселі забавки чи шпигунські технології? Чим небезпечний мобільний додаток FaceApp


Вже кілька днів як в Україні шалено популярний додаток FaceApp, що зістарює обличчя. Він увірвався в топи за кількістю завантажень в магазинах App Store і Google Play по всьому світу. Користувачі активно публікували фото себе в старості, завантажували в додаток фотографії зірок, політиків і репостять це на всіх платформах. Хоча, додаток запустили ще взимку 2017-го, але масово користуватися ним почали українці чомусь тільки нещодавно. Або це збіг, або ж заздалегідь продумана технологія розробників, спробуємо розібратися.

Зокрема, українських користувачів може насторожувати російське походження цього додатка. Як виявилося, програма FaceApp для редагування портретів була розроблена компанією Wireless Lab, засновником і директором якої є росіянин Ярослав Гончаров, колишній співробітник "Яндекса".

"Ми розробили нову технологію, яка використовує нейронні мережі для зміни особи на будь-якої фотографії, зберігаючи при цьому фотореалістичність. Наприклад, вона може додати посмішку, змінити стать і вік або просто зробити вас більш привабливим. Після застосування фільтра це все ще ваша фотографія ", - зазначив керівник компанії-розробника програми Wireless LabЯрослав Гончаров.

Проте, найбільше питання стало виникати після того , як при установці додатку FaceApp користувачів просять погодиться зі стандартним угодою: надання доступу до камери пристрою і фотографій у сховищі.

Як зауважує detector.media, щоб зрозуміти, як ви використовуєте додаток, компанія збирає статистичні дані і використовує для цього інструменти третіх сторін. Вони збирають інформацію, надіслану вашим пристроєм, включаючи веб-сторінки, які ви відвідуєте, додатки та іншу інформацію, яка нібито має використовуватися, щоб допомогти покращити роботу додатку. Отже, додаток, який мав би просто змінювати ваше зображення, тобто мав би потребувати тільки мультимедійних файлів, вимагає натомість чимало іншої інформації, яку компанія разом зі своїми партнерами можуть використовувати всередині цеху, як забажають. А той факт, що до аналітики долучаються ще якісь «треті сторони», теж не додає позитиву. І угоди попереджає, що тільки ви несете відповідальність за збереження секретності вашого унікального пароля та інформації про обліковий запис.

Українські експерти з цифрової безпеки розповіли, що фото можуть бути використані для навчання систем розпізнавання облич і, як наслідок, дозволяють скласти базу відповідності між акаунтом у соцмережі й конкретним обличчям.

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел