Новини
Екологія
За кордоном

Вченим вперше вдалося вивести в неволі рідкісну саламандру


Це перший в світі випадок появи Ambystoma bishopi в неволі.

Як повідомляють в Sacurrent.com, протягом 11 років біологи зоопарку Сан-Антоніо, США, намагалися отримати потомство майже вимерлого виду саламандр. Для цього вони навіть обладнали підземні сховища для саламандр, приносили їм рослини і ґрунт з рідних місць, стежили за вологістю повітря. Кожен день фахівці перевіряли, чи не з'явилися яйця, і тільки на початку лютого 2020 року мета була досягнута.

Таким чином, зоопарк став першим в світі місцем, де вдалося вивести в неволі зникаючий вид земноводних. Служба охорони рибних ресурсів і диких тварин США вже звернулася до кураторів проєкту з проханням детально описати всі етапи, які тепер можна реалізувати і в інших наукових установах.

Зоопарк Сан-Антоніо бере участь в багатьох природоохоронних програмах. Сьогодні чимало видів тварин опинилися в такому становищі, що без допомоги людини їм вже не вижити. Серед них – земноводні сімейства амбістомових (Ambystomatidae) і, зокрема, амбістома Бішопа (Ambystoma bishopi). В Алабамі вона зникла в 1980-х роках. За останніми даними, залишилося лише три розрізнені популяції, що живуть уздовж західного узбережжя Флориди і в південно-західній частині Джорджії.

Амбістома Бішопа більшу частину життя проводить під землею, виходячи на поверхню тільки в сезон розмноження. Але і в цьому випадку їй потрібні певні умови. Самки відкладають яйця в поглибленнях в землі напередодні сезону жовтневих дощів. Через три тижні, протягом яких яйця повинні бути покриті водою, на світ з'являються личинки. Вони продовжують вести напівводний спосіб життя. Навесні відбувається метаморфоз: личинки перетворюються в саламандр і відправляються під землю.

Зі зміною клімату і збільшенням кількості пожеж умов для розмноження саламандр стає все менше. При цьому відтворення виду в неволі до цих пір не вдавалося нікому.

Нагадаємо, восени в Берлінському зоопарку народилася двійня панд.