Вчені знайшли пояснення зникнення води на Марсі
Міжнародна група вчених з'ясувала, що Марс втрачає воду швидше, ніж припускали дослідники на основі теорій і спостережень раніше. Про це повідомляється в прес-релізі на EurekAlert!.
Палеонтологи проаналізували дані, отримані зондом Trace Gas Orbiter в рамках програми ExoMars. Вчені з'ясували, що поступове зникнення води відбувається в верхніх шарах атмосфери Червоної планети. Через сонячне світла молекули води розщеплюються на атоми водню і кисню, а слабка гравітація планети не може запобігти їх випаровування в космос. При цьому велика кількість вологи накопичується на висоті 80 кілометрів.
Окремі ділянки атмосфери виявляються перенасиченим і містять в 10-100 разів більше водяної пари, ніж теоретично дозволяє температура. При таких показниках здатність води до виходу з атмосфери значно посилюється в певні сезони.
Варто також зазначити, що у грудні 2019 року американські астрономи зафіксували на Марсі таємничі ультрафіолетові сяйва, які вказують на випаровування великої кількості води з поверхні і з атмосфери планети.
Як повідомлялося раніше, вчені з’ясували, що річки Марса були глибші і ширші, ніж на Землі.