Вчені знайшли планетарну систему, яка може бути придатною для життя
Нещодавно виявлена планетарна система знаходиться всього в 10,7 світлових років від Сонячної системи.
Дослідження, яке описує «знахідку» вчених, було опубліковано в журналі Science.
На орбіті зірки, що називається Lacaille 9352, або GJ 887, вчені виявили дві скелясті планети, схожі на Землю та Марс. Також є натяк на існування третьої планету, що обертається на більшій відстані.
Сама зірка, яка становить приблизно половину маси Сонця, є червоним карликом – відносно прохолодною, маленькою зіркою, у нього дуже низька активність зіркових плям, і його яскравість залишається більш-менш рівномірною.
В рамках дослідження планетарна система вивчалася протягом трьох місяців. За цей час вдалося з’ясувати, що мінімальна маса першої планети, GJ 887b, приблизно в 4,2 рази більша за масу Землі, і планета робить один оберт навколо зірки кожні 9,3 дня. Натомість мінімальна маса другої зірки, GJ 887c, приблизно в 7,6 рази більша за масу Землі, і вона робить один оберт кожні 21,8 дня.
Таким чином ці планети належать до так званої категорії «супер-Земля». Проте враховуючі близьке розташування до зірки дві планети навряд чи придатні для проживання, але вони знаходяться дуже близько до внутрішнього краю населеної зони.
Натомість найбільшу цікавість викликає саме третій «сигнал» – якщо він виявиться планетою, то буде являти собою стовідсоткову «супер-Землю», яка знаходиться прямо в середині населеної зони зірки, з періодом обертання 50,7 дня.
Тож вчені будуть й далі вивчати планетарну систему, аби підтвердити або спростувати наявність третьої планети, а отже й можливості життя на ній.
До речі, деякі вчені вважають, що інші світи можуть бути більш придатними для життя, ніж Земля.
Натомість дослідження GJ 887 не закінчиться лише однією планетою, інші дві – також цікавлять вчених. Через відсутність спалахової активності від зірки, дві планети, можливо, зберегли свої атмосфери, і оскільки світло від зірки настільки стійке, ці атмосфери можуть бути виявлені, оскільки світло від зірки відбивається від них.
«Якщо подальші спостереження підтвердять присутність третьої планети в населеній зоні, то GJ 887 може стати однією з найбільш вивчених планетних систем в околицях Сонця», – зазначають вчені.
Нагадаємо, минулоріч китайський телескоп зафіксував космічні сигнали невідомого походження, які можуть бути від позаземних видів життя.