Вчені змоделювали 100 000 варіантів майбутнього
Дослідники з Каліфорнійського університету в Дейвісі використовували комп'ютерне моделювання для прогнозування та аналізу 100 000 варіантів майбутнього у контексті зміни клімату. Результати їхнього дослідження опублікували в авторитетному виданні Nature.
Суспільне сприйняття зміни клімату, ефективність технологій та заходів боротьби з потеплінням, а також реакція політиків на суспільний тиск є важливими факторами, що визначають ступінь зміни клімату у ХХІ столітті. Вчені спробували визначити змінні у клімато-соціальній системі, які можуть вплинути на зміну клімату у цьому столітті.
Зазначається, що незважаючи на зусилля деяких країн, де зростання викидів сповільнилося, глобальні показники продовжують зростати, а зобов'язання щодо Паризької угоди є недостатніми. З іншого боку, практика демонструє, що темпи виробництва можуть впасти, а люди можуть вподобати корисну для екології техніку, наприклад, електромобілі. Проте більшість прогнозів сходяться на тому варіанті, що через 100 років температура на планеті підвищиться на 2-3 градуси, хоча мета Паризької угоди – 1,5 градуса.
Результати показують, що сприйняття людей та соціальних груп, вдосконалення технологій пом'якшення наслідків з часом та реакція політичних інститутів є ключовими факторами майбутніх викидів навіть більшою мірою, ніж окремі дії. Облік та робота з усіма показниками призведуть до швидкого скорочення викидів. Понад 90% симуляцій показали, що людство перебуває на шляху до скорочення швидкості підвищення світової температури, незважаючи на те, що межі допустимого діапазону було збільшено.
Нагадаємо, через глобальні зміни клімату на вершині Евересту тане льодовик.
Для зручності і аби першими дізнаватися про останні події України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.