Новини
Суспільство
Здоров'я

Вчені з'ясували, скільки живе коронавірус на різних поверхнях


Коронавірус може жити на поверхнях до трьох діб, повідомляє агентство Reuters із США. Найдовше він зберігається на сталі і пластиці. Віріони, що потрапили в повітря при чханні, залишаються життєздатними протягом близько трьох годин.

Коронавірус живе на поверхнях до декількох днів, з'ясували фахівці з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США (NIAID). Найдовше він зберігається на пластику і нержавіючій сталі. Результати дослідження були опубліковані в журналі New England Journal of Medicine.

Дослідники імітували поширення вірусу навколо зараженої людини при чханні і кашлі, при дотику до предметів. Щоб зімітувати чхання, вони використовували спеціальний пристрій, розпилюючий аерозоль. Потім вони досліджували, як довго вірус зберігається на різних поверхнях.

Як виявилося, COVID-19, поширюючись при чханні, залишається життєздатним як мінімум протягом трьох годин.

На пластмасі і нержавіючій сталі він може проіснувати і три доби. На картоні вірус живе близько доби, на міді – до чотирьох годин.

У виділеннях, які потрапляють в повітря при чханні і кашлі, половина вірусних частинок гине за 66 хвилин. Таким чином, навіть через кілька годин після чхання частина віріонів все ще буде в змозі заразити людину.

На нержавіючій сталі для того, щоб половина частинок вірусу стала неактивною, потрібно 5 годин 38 хвилин. На пластику – 6 годин 49 хвилин.

На картоні період «напіврозпаду» склав близько трьох з половиною годин, але дослідники відзначають, що ці результати сильно варіюються, тому інтерпретувати дані слід обережно.

Коронавіруси, в цілому, слабо пристосовані до виживання у відкритому просторі. Однак у складі води вони можуть існувати до дев'яти діб, а при охолодженні і заморожуванні – до декількох років.

Що ж найкраще допомагає для очищення поверхонь? Мило і певні миючі засоби (з дезінфікуючими властивостями) здатні знищити його протягом декількох хвилин. Також досить ефективним проти коронавірусу є антисептики. Результати досліджень можуть варіюватися, але вони дозволяють ВООЗ рекомендувати спиртовмісні антисептики для рук для профілактики зараження коронавірусом.

Читайте також:
Як виготовити антисептик у домашніх умовах