Новини
Екологія
За кордоном

Вчені випустили на свободу генно-модифіковану моль, щоб скоротити її популяцію


Випущені в природу самці не зможуть виробляти повноцінне потомство, запевняють вчені.

За оцінками експертів, капустяна міль щорічно завдає шкоди сільському господарству в розмірі близько 5 мільярдів доларів. Однак незабаром ситуація може змінитися, оскільки міжнародна команда дослідників створила штам генно-модифікованої капустяної молі, яка дозволить скоротити популяцію цих шкідників. Результати їх дослідження опубліковані в журналі Frontiers in Bioengineering and Biotechnology.

Вчені змінили гени комах так, щоб самці цього виду, паруючись з дикими самками, виробляли потомство, що гине на стадії гусениці. При цьому самці будуть виживати і продовжувати спаровуватися з самками, повторюючи цикл до тих пір, поки загальна чисельність цих комах не зменшиться.

Перш ніж випустити модифікованих комах в дику природу, дослідники позначили їх флуоресцентним порошком. Це дозволило команді відстежити метеликів і дізнатися, як вони поводяться по відношенню до диких представників цього виду. Зібрані дані задовольнили вчених.

«Будучи випущеними в дику природу, самці поводилися себе так само, як і їх звичайні представники», – зазначив автор дослідження Ентоні Шелтон.

Проте, варто зазначити, що інтеграція в природу будь-якого генно-модифікованого організму може спричинити непрогнозований вплив на сам вид і на екосистему в цілому. Однак, за словами вчених, використовувана технологія не призведе до вимирання виду в цілому, оскільки змінений ген зникне з навколишнього середовища через кілька поколінь.