Новини
Всесвіт
За кордоном

Вчені показали самознищення наднової зірки у 3D-форматі

Результати дослідження доводять важливість асиметрії та перемішування при вибухах наднових.

Вчені показали самознищення наднової зірки у 3D-форматі - зображення
Фото: David Callahan, KTH

Шведські вчені створили 3D-візуалізацію 1000-річної наднової SNR 0540-69.3. Розглянувши невідомі раніше деталі, які викинуло під час вибуху, фахівці по-новому подивилися на процес самознищення космічних світил, повідомляють на сайті KTH Royal Institute of Technology.

SNR 0540-69.3 – одна з найвідоміших зірок: через її відносну близькість до Великої Магелланової Хмари її часто вивчають ті, хто цікавиться залишками небесних тіл, що вибухнули. Але й їй ще є про що розповісти, впевнені дослідники. Нові спостереження демонструють розподіл викинутого матеріалу та дозволяють зробити два нових відкриття.

По-перше, вчені побачили велике кільце кисню, яке оточує внутрішні області залишку наднової. По-друге, вони помітили «таємничу краплю водню», несхожу на все те, що раніше спостерігалося в інших залишках наднової.

Вчені показали самознищення наднової зірки у 3D-форматі - зображення
Фото: KTH Royal Institute of Technology

Таким чином, тривимірне картування дозволило дослідникам перевірити теоретичні моделі, переконавшись, що такі структури під час викидів наднових є досить поширеними.

«У вибуху бачимо змішування всіх елементів. Початкова структура зірки порушена і явно несиметрична. Ці викиди подорожують тисячу років, і це вказує нам на умови, які були під час вибуху»

Доцент KTH Royal Institute of Technology Джозефін Ларссон

Таким чином результати дослідження підкреслюють важливість асиметрії та перемішування при вибухах наднових. Кільця викидів раніше вже спостерігалися, але новий приклад дає додаткову інформацію, вперше показуючи дрібномаштабні кільця у внутрішніх областях.

Нагадаємо, в Швейцарії створили капсулу для евтаназії, яку можуть почати використовувати вже з наступного року.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.