Новини
Світ-суспільство
За кордоном

Легалізація смерті: У Швейцарії дозволили капсулу для евтаназії

08.12.2021
Їх почнуть використати з 2022 року.

Легалізація смерті: У Швейцарії дозволили капсулу для евтаназії - зображення
Фото: Sarco

Капсула Sarco для евтаназії отримала у Швейцарії дозвіл на використання. Її створили за допомогою 3D-принтера і почнуть використовувати вже у наступному році, повідомляє видання Gizmodo.

Евтаназію дозволено у швейцарському кантоні Цюріх з 1941 року, але узаконено для громадян Швейцарії — з 2006 року, а для іноземців — з 2011-го. Лише за 2020 рік до евтаназії в Швейцарії вдалось 1300 осіб, при цьому за останні чотири роки кількість іноземців, які в'їжджають до Швейцарії заради евтаназії, збільшилася вдвічі.

Варто зазначити, що наразі у Швейцарії легалізована непряма евтаназія — допомога при самогубстві, коли, наприклад, на прохання хворого йому вводять препарати, що призводять до швидкої смерті.

У свою чергу, створена за допомогою 3D-принтера капсула активується зсередини людиною, яка вирішила померти. При цьому капсулу можна буде відбуксирувати куди завгодно за бажанням людини, яка збирається вдатися до евтаназії.

Після активації пристрою внутрішній простір капсули заповнюється азотом, а рівень кисню знижується з 21 до 1% приблизно за 30 секунд. У результаті смерть після непритомності настає приблизно через 5-10 хвилин.

«Людина почуватиметься трохи дезорієнтованою і може відчути легку ейфорію, перш ніж знепритомніє. Смерть настає через гіпоксію та гіпокапнію, нестачу кисню та вуглекислого газу. При цьому у неї не буде ані паніки,а ні почуття задухи».

Винахідник пристрою Філіп Нітшке

Також Нітшке додав, що він планує розробити засоби проведення евтаназії без необхідності присутності лікаря для психіатричної експертизи.

Нагадаємо, у Тасманії встановлять «чорну скриньку Землі» для запису даних про загибель планети.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.