Новини
Культура
Україна-суспільство

В українських бджолярів сьогодні професійне свято


Україна — це один з найбільших світових виробників меду, а також другий (після Китаю) найбільший експортер меду до ЄС. Обсяги експорту меду до ЄС зросли більш ніж у чотири рази протягом останніх п’яти років.

Бджільництво належить до найдавніших занять українців. Винахідником рамкового вулика та всієї сучасної системи бджільництва був саме українець – Петро Прокопович, який жив у XIX сторіччі на території нинішньої Чернігівської області.

До трійки найбільших імпортерів українського меду за перші п’ять місяців цього року, як і за аналогічний період 2018 р., увійшли Німеччина (24,8%), Бельгія (20,1%), Польща (13,6%).

Протягом січня-травня 2019 р. Україна експортувала 22 тис. тон меду, що на 44% більше порівняно з аналогічними періодом минулого року. Про це свідчать дані Державна фіскальна служба України. Вартість експортованого меду за перші п’ять місяців цього року склала $40,7млн (+20%).

Нагадаємо, що Міністерство аграрної політики та продовольства України затвердило перелік перших географічних зазначень українських продуктів, серед яких є і мед – його захищене географічне зазначення «Карпатський мед». Детальніше - тут: http://bit.ly/30gJWxT

Як раніше вже інформувала ІА "Погляд" у Переяславі жінку покусали бджоли

Нещодавно в Україні офіційно затверджено вимоги до меду. Наказ встановлює вимоги щодо термінології, маркування, етикетування меду, що дасть змогу забезпечити безперешкодне функціонування ринку та запобігати підприємницькій практиці, що вводить споживача в оману. 

Нагадаємо, раніше ІА « Погляд» вже повідомляв про те, що на Київщині масово гинуть бджоли

Офіс віце-прем'єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції