Новини
Головні новини
Україна-суспільство

В Україні знизили ціни на газ


Як і обіцяли, на засіданні уряду 18 січня тарифи знизили до 6,99 грн за кубометр. Щоправда, тимчасово.

Фото: pixabay

На позачерговому засіданні Кабінет міністрів України постановив, що такі тарифи діятимуть з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, проте не довше, ніж до 31 березня 2021 року.

Ціна за газ в розмірі 6,99 грн за кубометр враховує ПДВ та плату за транспортування по магістральних газопроводах до внутрішніх точок виходу з ГТС.

Крім того, за словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, абонплата на розподіл газу буде не більше 1,79 грн/кубометр по країні.

"Це рішення, яке ми очікуємо від Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг, вже найближчим часом дасть зменшення тарифу по дрібних облгазах на 50% та більше", - переконаний прем'єр-міністр.

Реакція президента

Президент України Володимир Зеленський привітав ухвалення урядом постанови щодо зменшення тарифів на газ для населення. Про це повідомляє Офіс президента.

Фото: Офіс президента

Він впевнений, що тарифи на комунальні послуги повинні бути соціально справедливими, а ринок газу має працювати за стандартами прозорої торгівлі та чесної конкуренції.

"За прийнятим рішенням ціни на газ для населення знизяться на понад 30%. Ми разом працювали, аби знайти механізми для цього. Це рішення також спонукатиме гравців ринку працювати чесно та прозоро і насамперед турбуватися про свого клієнта, тобто простого українця", – зазначив Володимир Зеленський.

Повідомляється, що урядове рішення запроваджено у зв’язку з впливом пандемії коронавірусу COVID-19 на економічний стан, і є тимчасовим, але відіграє важливу роль у встановленні справедливого ринку газу в Україні.

Що з тарифами на електрику

Крім того, уряд має намір виплачувати компенсацію за підвищення тарифу на електроенергію.

"Незабаром уряд схвалить механізм, який передбачає прямі виплати людям, у яких встановлено електроопалення. Виплати не прив'язані до доходів. Це буде компенсація за підвищення тарифу, яке відбулося з 1 січня", - запевнив Шмигаль.

Раніше «Погляд» повідомляв, що у багатьох містах країни люди вийшли на мітинги проти підвищення тарифів. На енергетичній нараді 11 січня президент Зеленський доручив уряду розв’язати питання з тарифами на газ для населення. І зауважив, що тарифи на газ для населення мають бути справедливими.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.