#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Довкілля
Україна-суспільство

В Україні заборонили продаж косметики, що тестується на тваринах

21.01.2021 Бобрик Юлія 0

Майже через рік після оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту на косметичну продукцію» зоозахисники таки зітхнули з полегшенням.

Фото: pixabay.com

20 січня Уряд затвердив Технічний регламент на косметичну продукцію, який передбачає заборону на продаж косметики, що тестується на тваринах.

Як повідомляв «Погляд», відповідний проєкт постанови для повторного громадського обговорення оприлюднили на сайті МОЗ майже рік тому. Згідно з документом, відтепер виробники в Україні можуть використовувати лише безпечні барвники, консерванти, УФ-фільтри, також збільшена кількість інгредієнтів, які під забороною для використання. А, головне, тестувати косметику на тваринах тепер не можна.

«Звісно, для повної радості чекаємо публікації фінального тексту документу. І, звісно, продовжуємо боротьбу в законодавчому полі. Але це просто надзвичайна новина», – повідомляють на Facebook-сторінці UAnimals.

Нагадаємо, інше болюче питання для українських зоозахисників – це хутряні ферми. «Антихутряний» закон 2360 в країні ще досі не прийнятий, хоча обговорення його відбулося також рік тому. Варто зазначити, що, згідно із останнім дослідженням, більше половини українців виступають проти хутрових ферм.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.