Новини
Україна
Довкілля

В Україні розпочали «полювання» на квіткових браконьєрів

05.03.2021 Бобрик Юлія 0

Початок весни традиційно в Україні стає справжньою катастрофою для червонокнижних первоцвітів. Щороку браконьєри зривають мільйони квіток, аби продати їх за «копійки», не розуміючи, що знищення першоцвітів призведе до незворотних екологічних змін, які матимуть вплив і на людину.

Фото: pixabay.com

Цьогоріч в Україні посилять заходи щодо збереження першоцвітів. Інспектори ДЕІ спільно з правоохоронцями вже проводять рейди з виявлення порушень природоохоронного законодавства. Шукатимуть тих, хто незаконно продає та зриває ранньоквітучі та червонокнижні рослини, повідомив на своїй Facebook-сторінці голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

«Такий посилений контроль дозволить зробити продаж первоцвітів ризикованою та невигідною справою, адже потенційні втрати від сплати штрафів та збитків перевищать можливі прибутки», -

Андрій Мальований

До слова, минулоріч лише на початку березня було зафіксовано 206 фактів незаконного продажу первоцвітів, що дорівнює збиткам у розмірі 700 тис грн. Загалом же щороку десятки мільйонів рослин з лісу потрапляють на прилавки недобросовісних продавців.

Які квіти не можна продавати та купувати?

Зірваний первоцвіт – це вкрадене життя 45–60 паростків, запевняють фахівці. Саме стільки насінин містить стеблина з трьома квітками. А значить, зриваючи чи купуючи букет – ви забираєте шанс вирости цілому полю квітів. Отже, які рослини відносяться до рідкісних первоцвітів?

Пролісок звичайний

Фото: pixabay.com

Проліска поникла (або сибірська)

Фото: pixabay.com

Проліска дволиста

Фото: Національний заповідник Хортиця

Крокус

Фото: pixabay.com

Тюльпан дібровний

Фото: Національний заповідник Хортиця

Сон-трава

Фото: Національний заповідник Хортиця

Горицвіт весняний

Фото: pixabay.com

Первоцвіт дрібний

Фото: Ennstalwiki Ewald Gabardi/Wikipedia

Шафран сітчастий

Фото: Національний заповідник Хортиця

Який штраф?

За продаж первоцвітів порушникам загрожує штраф від 1700 грн до 3655 грн, конфіскація рослин, а також сплата збитків, розрахованих інспекцією за шкоду, завдану довкіллю.

До слова, заборонено продавати не лише первоцвіти, зібрані в природі, а й вирощені в штучних умовах. Натомість покупець першоцвітів ризикує стати співучасником знищення природи.

Нагадаємо, минулоріч первоцвіти в Україні заквітнули доволі рано. На початку березня вже цвіли крокуси на Закарпатті, а в Холодному Яру – червонокнижні проліски. Також приблизно в цей час рік тому вже розцвіли першоцвіти в Долині нарцисів.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.