#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Автоновини

В Україні прогнозують дефіцит дизеля й автогазу

07.04.2021 Дар'я Сафронова 0

В Україні вже два тижні залишаються стабільними ціни на нафтопродукти. Однак за перші дні квітня великі мережі АЗС дещо знизили вартість пального.

У той же час аналітики паливного ринку стверджують про потенціал для подорожчання ще на 1,25-1,70 грн/л через зростання цін на нафту в світі. Про це повідомляє "Сегодня".

Незважаючи на економічну обґрунтованість зростання роздрібних цін на всі види палива, крім газу, майже всі трейдери їх не піднімали, чекаючи виконання домовленостей між Кабміном і провідними трейдерами.

Нагадаємо, що завдяки Меморандуму передбачається вартість усіх марок нафтопродуктів нижче 30 грн/л у квітні. У свою чергу великі мережі вчергове вимагають посилити боротьбу з “чорним” і “сірим” ринком та забезпечити рівні умови конкуренції. Але за останній тиждень тотальної активізації податківців та інших структур в боротьбі з нелегалами не відбулося.

Прогнози аналітиків

Швейцарський трейдер Proton Energy Group S.A припиняє поставки палива в Україну з 1 квітня 2021 р., що поставила на український ринок 1,74 млн т дизпалива (23,4% ринку) і 443 тис. т (22,3%) скрапленого газу.

Однак, на думку заступника директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадія Рябцева, незважаючи на вже накопичився потенціал зростання цін на бензин і дизпаливо, в найближчі дні на паливному ринку навряд чи щось зміниться.

"Дефіциту палива найближчим часом не буде, ціни теж не повинні відразу спекулятивно рвонути вгору . Ще є час і шанси вирішити питання про відновлення поставок шляхом переговорів або знайти нових постачальників. Але звичайно ж, це збільшило ризики значного зростання цін ", -

заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев

Хоча директор "Консалтингової группи "А-95"Сергій Куюн стверджує, якщо буде нестача хоча б 1% у балансі, це здатне неконтрольовано підняти ціни.

Консультації з приводу поставок в Україну вже розпочато, рішення повинно бути прийнято цього тижня.

"Палива досить, треба почекати, все чекатимуть прояснення ситуації. На цьому тижні не повинно бути зростання цін у зв'язку з побоюванням можливих перебоїв і дефіцитом газу. Але збільшує ризики зростання ближче до 1 квітня, якщо за півмісяця не вдасться домовитися або знайти нових постачальників ", -

аналітик ринку скрапленого газу Артем Куюн.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, що Кабмін оновив правила паркування для транспорту.

Читайте також: "Затори у Києві: коли чекати на покращення ситуації на дорогах"

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: freepik