Новини
Україна
Екологія

В Україні посилять охорону хвойних насаджень


В першу чергу патрулюватимуть ті місця, де найбільш імовірна нелегальна заготівля новорічних ялинок.

Фото: pixabay.com

Про це повідомили в Держлісагентстві.

З 10 грудня, у різдвяно-новорічний період 2021 року, на всій території України буде посилено охорону хвойних насаджень. Під особливу охорону візьмуть шкільні відділення, плантації новорічних ялинок та ділянки особливо цінних та інтродуктивих хвойних порід і чагарників. Також проводитимуться патрулювання тих місць, де найбільш імовірна нелегальна заготівля новорічних ялинок.

Довідка. Розмір шкоди, наприклад, за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до 10 см становить 1152 гривні, діаметром до 14 см – 1500 гривень, а 18 – 1852 гривні. Також за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини, може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за статтею 246 ККУ.

Як повідомляв «Погляд», щороку «чорні» лісоруби знищують сотні гектарів лісу в Україні. Гарантія того, що ялинка «легальна» – наявність чіпу. Варто зазначити, що ялинкові базари при державних лісогосподарських підприємствах відкриють після 10 грудня, скільки коштуватимуть новорічні красуні – читайте за посиланням.

Нагадаємо, в Україні створили онлайн-мапу пралісів.